Sivil Toplum Kuruluşu VGE Federasyonu, Üye Derneklerini Ödüllendirdi

Yazar Editör

Berlin’de faaliyet gösteren ve kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olan Verband für Gesellschaftliches Engagement e.V. (VGE) Federasyonu, kurumsallaşma ve veri güvenliği alanında her yıl düzenlediği değerlendirme programında üye derneklerini ödüllendirdi.

Ödül gecesinde birinciliği rehberlik faaliyetleri ile ön plana çıkan Academia Derneği ve kadınlara yönelik başarılı çalışmaları ile öne çıkan Femia Derneği paylaştı. Birinciliği paylaşan derneklere ödüllerini VGE baskani Durdu Şahin verdi.

İkinciliği ise eğitim alanındaki başarılı faaliyetleri ile Tüdesb kazandı.

Üçüncülüğü Almanya’ya yeni göç eden insanlara rehberlik yapan, hak ve hukuk mücadelesi konusunda çalışmalarını sürdüren Aktion für Flüchtlingshilfe Derneği aldı. Ödülü Berlin Eğitim ve Öğretim İnisiyatifi IBEB Genel Sekreteri Muzaffer Toy verdi.

Verband für gesellschaftliches Engagement (VGE e.V.) 2013 yılında Almanya’nın başkenti Berlin’de kamu yararı icin çatı organizasyon olarak kuruldu.

VGE üyeleri ağırlıklı olarak Hizmet Hareketi ile yakın bağları olan kuruluşlar ve özellikle eğitim, diyalog, kültür ve insani yardım alanlarında faaliyet gösteriyorlar.

Yaptığı faaliyetler ile sivil toplum katılımın güçlendirilmesine önemli katkılar veren VGE, üye dernekler ile birlikte ortak projeler geliştirmeyi ve diğer sivil toplum kuruluşları ile işbirliğini geliştirmeyi hedefliyor.

 

 

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...