Şengül Ağabeyi Rahmet-i Rahman’a uğurluyoruz

Yazar Editör

Nam-ı Diğer Samsunlu Hocamızı ebedi istiratgahına birlikte yolcu edeceğiz

Koronavirüsten dolayı yaklaşık 3 aydır tedavi gördüğü hastanede ruhunun ufkuna yürüyen Fethullah Gülen Hocaefendi’nin kadim dostu ve dava arkadaşı Mehmet Ali Şengül Ağabey’i sonsuzluğa uğurlayacağız. 76 yıllık hayatı Almanya’da noktalanan Şengül Ağabey’in cenaze namazına maalesef korona önlemlerinden dolayı sınırlı katılım olacak.

Avrupa’nın çeşitli ülkeleri ve Almanya’nın değişik şehirlerinden cenazeye iştirak etmek isteyen ancak pandemiden dolayı gelemeyenler ise bulundukları yerlerde gıyabi cenaze namazı kılacak.
Merhum Hocamızın cenaze namazını Hizmetten YouTube kanalında canlı yayınlayacağız. Cenaze namazı öncesinde başlayacak yayınımızda, Samsunlu Hocamız’ın yakından tanıyan, yol arkadaşlığı yapmış isimler konuğumuz olacak.

Şengül Ağabey, vefa, tevazu ve tebessüm denince akla ilk gelen isimlerden biriydi. Yarım asırı aşan yol ve dava arkadaşlığı yaptığı hocası Fethullan Gülen Hocaefendi’yi Kestanepazarı’nda ilk dinlediğinde ettiği “Allah’ım ölünceye kadar beraber hizmet edeyim.” duasına, son nefesine kadar sadakatle bağlı kaldı. Hizmet’in hücceti gibiydi.

Şengül Ağabey’e Allah’tan rahmet diliyoruz. Cennette, Efendimze (sav) komşu eylesin.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...