Haber

Şengül Ağabeyi hatimlerle uğurluyoruz

76 yaşında dar-ı bekaya irtihal eden Hizmet Hareketi’nin öncülerinden Mehmet Ali Şengül Ağabey’in vefat haberini alan Hizmet gönülleri, ruhu için hatim indirdi. Dünyanın hemen her ülkesinden Samsunlu Hocamız için hatimler, Yasin-i Şerifler ve Fetih Süreleri okundu. Vefa ve tevazu insanına vefalarını okudukları hatimlerle gösterdiler.

Şengül Ağabey, ebedi istirahat yurduna yaşadığı Almanya’da uğurlanacak. Koronavirüs salgınından dolayı cenaze namazına sınırlı katılım olacak. Hizmet gönüllüleri bulundukları ülkelerde gıyabi cenaze namazı kılacak.
Yarım asırı aşan Hizmet hayatında vefası ve tevazusuyla öne çıkan merhum Şengül Ağabey için, şimdi vefa gösterme sırası bizde. Hocamızı’ı ebedi hayata okuyacağımız hatimler, Yasinler ve Fetih süreleriyle uğurlayalım. Okuduğunuz hatm-i şeriflerin, Yasin-i Şeriflerin ve Fetih Süresinin adedini bildirirseniz, cenaze namazı sonrası toplu hatim duası yapılacaktır. Genç yaşta hıfzını tamamlayan Şengül Ağabey, ruh ve kalbimize dokunan tatlı tilavetiyle bir Kur’an insanıydı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu