Robert Spitzer:”Hizmet gönüllüleri açık fikirli insanlar”

Yazar Hizmetten

“Belki de, Hizmet Hareketi’nin dünyada yapabileceği, ya da halihazırda yapıyor olduğu, en büyük katkı, ruhun âli cenaplığı ve fedakârlık gibi kalbe ait alışkanlıkları, karşılığında hiçbir beklentiye girmeden, bütün dünyaya öğretiyor olmalarıdır.

Bir nevi karşılıksız, yani karşılığında bir şey beklenmeyen bir hediye bu; gerçek sevginin bir numunesidir bu.”

“Hizmet Hareketi içindeki insanların, aile ve inanç eksenli endişe ve değerleri kapsayan yaşayışları, Amerikalılara, İslamiyet’in korkulacak bir şey olmadığını gösteriyor.”

“Kendi tecrübelerim itibariyle, Hizmet Hareketi’nin, dinler-arası diyaloğu insanları bir araya getiren bir dinamik olarak kullanmada çok aktif bir rol oynadığını gördüm. Türkiye ziyaretimiz esnasında, Hizmet gönüllüsü olan rehberlerimiz bizi bir çok kilise, cami ve hahama götürdüler. Farklı inançlar arasındaki farkları ve benzerlikleri tartışma konusunda da oldukça açık insanlardı.”

“Güney California’da, şimdiye kadar yaklaşık her yıl düzenlenen bir Anadolu Kültürleri festivalimiz vardı. Orada, kendilerine ait özel kiliseleriyle birlikte Ermeni toplumu, Musevî toplumu, yani Anadolu topraklarında yaşayan bir çok farklı toplum bir araya geliyorlardı. Farklı inançlara mensup insanlarla din üzerine konuşma fırsatı buluyorduk.”

Robert Spitzer kimdir?

Robert Spitzer emekli bir hakimdir. 1977-1990 yılları arasında California’nın Riverside şehrinde savcılık yaptı. Bu görevinde Cinayet, Cinsel Saldırı / Çocuk İstismarı, Çeteler gibi Özel Mahkemeleri ve Çocuk Mahkemelerini denetledi. 1990-2008 arasında California Eyaleti Yüksek Mahkemesi hakimliği yaptı. 2008’de emekli oldu.

Kaynak:Spectra Media-23 Nisan 2014

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...