Ramazan Artık Hollanda’da Geleneksel Hale Geldi

Yazar Editör

BASRİ DOĞAN | AMSTERDAM

Burgerhart Amsterdam ve Kunst van Het Samenleven, Hollandalılarla diyalogu geliştirmek için Amsterdam Slotervaart Het Anker Semt Evinde bir iftar programı düzenledi.

İftarda konuşma yapan Burgerhart Amsterdam gönüllüleri, Amsterdam Slotervaart Het Anker iftar programında, farklı kültür din ve etnik kökenli kişilerin aynı masada bir arada oturmalarının önemine vurgu yaptı.

RAMAZAN SONRASINDA DA SÜRECEK

Ramazan duygusunun Hollanda’daki herkese ait olduğuna işaret eden Burgergerhart Amsterdam gönüllüleri, “Bu bir diyalog iftar yemeğidir. Hepimiz birlikte iftar yapmanın bir buluşma vesilesi olduğunun farkındayız. Bu tür Amsterdam semt evlerinde iftar diyalog buluşmaları tamamen Ramazan ruhuna uygundur. Bu Ramazan ayının özüdür. Bu güzel atmosferin Ramazan sonrasında da devam etmesi için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz” dediler.

İNSANLARI ANLAMA VE TANIMAYA VESİLE OLAN BULUŞMALAR

Amsterdam Het Anker Semt Evi Başkanı Christian van den Aker iftarda farklı kültür katılımcılarla birlikte olmanın kendisi için onur verici olduğunu belirtti.

Van den Anker, “Semt evimizde bir ilk oldu. Bu akşamki iftar. Ramazan artık Hollanda’da geleneksel hale geldi. Bir arkadaş, tanıdık veya meslektaşla oruç tutan gayrimüslimlerle ilgili hikayeleri de muhtemelen biliyorsunuzdur. Aynı şekilde iftar veya Ramazan Bayramı davetini kabul edenler çoğalıyor. Bu şekilde daha fazla bir araya gelip birlikte iyi bir geleceğe yürüyoruz ve bu çok güzel bir şekilde karşılıklı insanları anlama ve tanımaya vesile olan diyalog buluşmuşlarının öncüsü oluyoruz” ifadesini kullandı.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...