Haber

Peaceful Actions Platformu’ndan ”Mülteci İletişim &  Destek Merkezi”

Peaceful Actions Platformu, yaşanan hukuki sorunlardan hızlı  bir şekilde haberdar olmak, çözüm sunabilecek muhataplarla doğru iletişimi sağlamak ve ihtiyaç olduğunda farklı aktörlerin desteğini sağlamak için “Mülteci İletişim &  Destek Merkezi”ni hayata geçirdi.

Merkezin misyonu, ’Desteğe ihtiyacı olanları, destek verebilecek olanlarla buluşturmak’ olarak özetleniyor. Merkezin Yürütme Kurulu; Nurullah  Albayrak, Yasemin Aydın, Hasan Cücük, Hüseyin Demir’den oluşuyor.  Takip destek ekibiyle birlikte, desteğe ihtiyacı olan herkesin hizmetinde olacaklarını belirtiyorlar.

Merkezin amacı ise, ’göç esnasında yaşanan problemlerde, farklı aktörlerin desteğini sağlamak için gerekli iletişimin, baskı ve stres altında olan mağdurun bireysel kabiliyeti ile sınırlı kalmaması,  imkan ve kabiliyetlerin de rantabl kullanılması’ şeklinde tanımlandı.

Mülteci İletişim & Destek Merkezi, göç esnasında; ’’deport, iade, kırmızı bülten/difüzyon ve pasaport iptali nedeniyle gözaltı’’ sorunları yaşayan mağdurlar için irtibat noktası olacak ve ihtiyaç duyulan aktörlerin  desteklerini sağlayacak.

Mülteci İletişim & Destek Merkezi irtibat bilgileri:
Whatsapp : +49 170 525 8431
Email: iletisimvedestekmerkezi@gmail.com
Twitter (DM): @PeacefulDestek

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu