Haber

Pahl: “Hizmet hep güçlenerek çıktı çünkü…”

Amerika’da faaliyet gösteren İnsan Hakları Kuruluşu Huddled Masses’in geçtiğimiz günlerde YouTube kanalında düzenlediği etkinliğin konuklarından biri “Hizmette Bir Ömür” adlı kitabın yazarı, dinler tarihi uzmanı Prof. Dr. Jon Pahl idi.

Hizmet Hareketini yakından tanıyan Amerikalı bilim adamı Pahl, Hocaefendi ve Hizmet Hareketi ile ilgili  birbirinden önemli tespitlerini aktardı. Türkiye’de Hizmet Hareketi’ne yapılan zulmün ve iftiraların ardından “Hizmette Bir Ömür” adlı kitabı yazmaya karar verdiğini belirten Pahl, “Hocaefendi ve Hizmet Hareketi yaşadığı zorluklara rağmen müspet hareket etmeye devam ediyor, İslam’ı yaşarken sürekli pozitif düşünüyor ve dünyanın problemleri  için endişe duyuyor” ifadelerini kullandı.

Hocaefendi’nin tarihteki yerinin Gandi gibi, Martin Luther King  gibi  geçmişte dini barış yapıcılarının bir devamı olduğunu söyleyen Jon Pahl, “Hocaefendi ve Hizmet Hareketi geçmişte yaşadığı sorunlardan hep güçlenerek çıkmış çünkü onlar vurana vurmuyorlar pozitif hareket ediyorlar” dedi.

Birbirinden önemli tespitlerin yer aldığı videonun tamamını izlemek için tıklayınız.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu