Haber

Norveç’te uçurtma festivaline büyük ilgi

Norveç’in Moss şehrinde faaliyet gösteren Mangfoldhuset’in (Çeşitlilik Evi) Moss Belediyesi ile düzenlediği uçurtma festivaline ilgi yoğundu. Pandeminden dolayı 2 yıldır organize edilemeyen aktiviteye birçok Norveçli aile katıldı. Belediyenin her yıl organize ettiği festivale dahil edilen uçurtma şenliğinde çocuklara özel aktiviteler düzenlendi. Çocuklar kendi uçurtmalarını yaptı. Ayrıca uçurtma festivaline, şehirde faaliyet gösteren Frivilligsentral, Tayland Dil ve Kültür Derneği gibi sivil toplum kuruluşları partnerlik yaptı. Oslo Valiliği projeye maddi destekte bulundu.

Programa katılan Norveçliler, sosyal medya aracılığı  paylaştıkları mesajlarda programa dair memnuniyetlerini dile getirdi. Moss Belediyesi Sivil Toplum Kuruluşları Genel Koordinatörü Ida Madeleen Moe, Facebook paylaşımında, “Çok güzel bir organizeydi. Oldukça yeteneklisiniz ve bu toplumun nelerden hoşlandığının da farkdasınız.” ifadelerini kullandı.

Bir sivil toplum kurumu olan ve Norveç’in farklı şehirlerinde faaliyet gösteren Mangfoldhuset kurumları topluma yönelik uyguladığı yapıcı faaliyetlerle biliniyor. Kurumlar, entegrasyona katkı sağlayan, farklı kültüre sahip ailelerin kaynaşmasına faydalı olan ve gençlere yönelik aktiviteler yapıyor. Yemek, dil kursları, uçurtma, dil ve kültür festivalleri düzenliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu