Norveç Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Marte Mjøs Persen, Hizmet Hareketi platformunu ziyaret etti

Yazar Editör

Norveç Hizmet Hareketi Gönüllüleri ülke genelinde sosyal ve kültürel faaliyetlerini, kısa adı DNHB olan Den Norske Hizmet Bevegelsen platformu altındaki sivil toplum örgütleri aracılığıyla yapıyorlar.

Bu sivil oluşumlardan birisi olan ve çeşitlilik evi anlamına gelen Mangfoldhuset’in Trøndelag Eyaleti şubesi önemli bir konuğu ağırladı. Norveç Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Marte Mjøs Persen, Mangfolhuset Trøndelag Şubesini ziyaret ederek dernek yöneticileri nezdinde tüm katkı sunanlara yapılan gayretli çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Bakan Persen’in ziyareti kapsamında hazırlanan programda açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Mustafa Gül, Mangfoldhuset Trøndelag’ın Norveç toplumunun birlikteliğine katkıda bulunmak isteyen herkesin projeler oluşturabileceği bir platform olduğuna dikkat çekerek Çalışma Bakanı Marte Mjøs Persen’in ziyaretinin önemine vurgu yaptı.

Yaklaşık 1 saat süren programda Mangfoldhuset tesislerini aktif olarak kullanan diğer sivil oluşumların faaliyetleri hakkında da bilgiler verildi.

Programın sonunda Bakan Persen’e, günün anısına geleneksel Türk süsleme sanatlarının başında gelen bir ebru tablo takdim eden Mangfoldhuset Norveç Genel Koordinatörü Ahmet Karais, ebru sanatının birlikte nasıl yaşanması gerektiğine dair bir örnek olduğunu anlattı. Karais, “Ebru sanatında renk, diğer renklere hükmetmez, var olma şeklini değiştirmeye çalışmaz. Aksine, çeşitliliğe yer bırakır ve bu renklerin bir arada bulunmasının sonucu tek kelimeyle harikadır” ifadelerine yer verdi.

Bu anlamlı hediye karşısında oldukça duygulanan Norveç Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Marte Mjøs Persen, “Mangfoldhuset’in koordineli ve motive bir şekilde toplumumuzun birlikteliğine ve gelişimine odaklandığını görmek mükemmel bir tecrübe oldu. Burada ırkçılığa, yabancı düşmanlığına, önyargıya ve bireylerin dışlanmasına karşı çalışmak için toplanan birçok sivil oluşum ve onlara destek veren gönüllüler var. Birlik ve beraberlik adına Norveç toplumuna bugüne kadar yaptığı katkılarla dikkat çeken Mangfoldhuset’i ziyaretimin ne kadar isabetli olduğunu bizzat dernek çatısı altında hissetmiş oldum” diye konuştu.

Programın sonunda Bakan Persen ve katılımcılar günün anısına fotoğraf çektirdiler.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...