Haber

North American Univesity bilimden sonra sporda da iddialı

ABD’nin Houston şehrinde temeli 13 yıl önce atılan North American Univesity (NAU), bilimde olduğu kadar sporda da iddiasını sürdüyor. Ülkenin bir numaralı spor dalı Amerikan futboluna kayıtsız kalmayan NAU, 2019’da futbol takımını kurdu. 2020’de resmi maçlarına çıkmaya başlayan NAU’nun Varsity ve JV adlarındaki iki takımında 130 oyuncu bulunuyor.

North American Univesity’si (NAU) son yıllarda akademik alanda önemli atılamlar gerçekleştirdi. Öğrenci sayısının bini aştığı üniversite, eğitim, bilgisayar, işletme ve online master bölümleri saygın Amerikalı değerlendirme kuruluşları tarafından ilk sıralarda gösteriliyor. Son yıllarda başarı merdivenlerinde emin adımlarla ilerleyen NAU personeli daha iyi olma adına yoğun mesai harcıyor. NAU, bilimdeki iddiasının yanına sporu da ekledi.

2019’da kurulan Amerikan futbol takımı, ilk resmi maçlarına 2020’de çıkmaya başladı. Varsity ve JV adlı iki takımda 130 oyuncu bulunuyor. 2 Eylül’deki Lamar Uni takımı ile maçı ESPN3’den naklen yayınlandı. Üniversiteler liglerinden NCAA dengi olan (Üniversite 1. lig seviye) NAIA’a başvuru süreci devam ediyor. Bu geçiş döneminde NAIA’deki Division I, II ve III takımlarıyla bağımsız olarak maçlar organize edebiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu