Haber

Nevada Silver Sage Foundation’dan Kadınlar Günü kermesi

İnsanı Yardım Kuruluşu Silver Sage Foundation (ABD-Nevada) gönüllüleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında bir kermes düzenledi.

Amerika’nın Nevada eyaletinde bulunan İnsanı Yardım Kuruluşu Silver Sage Foundation  gönüllüleri,  Dünya Kadınlar Günü kapsamında bir kermes düzenledi.

Anthem Hills Park’taki kermeste, Silver Sage Vakfı üyelerinin yaptığı tatlı, börek, pasta ve yemekler satışa çıkarıldı.

Gelirinin tamamının Türkiye’deki ihtiyaç sahibi kadınlara ulaştırılacağı kermese ilgi yoğun oldu.

Öte yandan Silver Sage Foundation yardım etkinliklerinin yanı sıra her ay radyo programları düzenlemeye de devam ediyor.

Radyo Talk Show programlarının bu ayki bölümünde yine 3 farklı dinden kanaat önderi bir araya geldi. Yayında, M. Fethullah Gülen Hocaefendi’nin 21. yüzyılda aşk ve toleransa verdiği değer ve bu kavramların dünya barışındaki önemine dair bir sohbet oldu.

Silver Sage Vakfı’nca hazırlanan, İmam Mücahid Ramazan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Radyo Talk Show dizisi, 6 Mart 2021’de yayınlanan 4. bölümü ile devam etti.

Bu bölümde İmam Ramazan, 3 farklı dinden 3 değerli konuğu ağırladı. Haham Reuven Firestone PhD, Rahip Dr. Catherine Gregg ve İmam Jamal Rahman, dinler arası diyaloğun İbrahimi dinler arasında nasıl güçlü köprüler kurabileceğini tartışmak için bir araya geldi.

Fethullah Gülen’in farklı sosyal ve dini gruplar arasındaki barış ve diyalog vizyonundan esinlenen Ramazan, 21. yüzyılda uyumlu bir toplum inşa etmede birbirini anlama ve hoşgörü rolüne ilişkin tartışmaları çeşitli noktalarda yönlendirdi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu