Haber

Mashatile, Hizmet gönüllüleri ile korona yardımına katıldı 

“Hizmet insanlarını 18 yıldır tanıyorum. Her yıl fakir insanlarımıza gıda ve et dağıtımı yapıyorlar. Bu ülkede yaşamaya devam ederek eğitim ve yardım faaliyetlerine devam etmelerini istiyoruz.”

Güney Afrika iktidar partisi liderlerinden Mashatile, Hizmet gönüllüleri ile korona yardımına katıldı
Güney Afrika’daki Hizmet gönüllüleri, ülkenin iktidar Partisi ANC’nin hazinedarı ve partinin altı kişilik üst kurul üyesi Paul Mashatile’nin korona virüsten dolayı hayatını kaybeden eşi onuruna gıda yardımı dağıttı.
Time to Care(TTC) ve Horizon Eğitim Kurumları, Mashatile’nin geçtiğimiz Haziran ayında koronavirüse yenik düşen eşi adına kurdugu “Manzi Mashatile Vakfi” ile birlikte, Johannesburg’un iki milyon fakir siyahın yaşadığı Alexandra’da bölgesinde gıda paketi yardımında bulundu.
Ülkedeki farklı sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği dağıtım , Alexandra’nin Mother Teresa ‘si olarak bilinen 87 yaşındaki Dr Marjorie Manganye’nin 1978 yılında kurduğu huzur evinde ve Alexandra’nın diğer mahallelerinde yaklaşık 1000 kişiye dağıtılarak gerçekleşti.
Horizon Eğitim kurumları Genel Sekreteri Mustafa Eroğlu’nun Time to Care’in çalışmalarını söyle anlattı: TTC hali hazırda gönüllülerden oluşan bir ekip ile Alexandra’da kadınlara yönelik kurduğu Halk Eğitim Merkezi’nde dikiş, örgü, el sanatları ve yemek kursları düzenleyerek bölge kadınlarının kişisel gelişimlerine ve ekonomik özgürlüklerine katkıda bulunmaktadır. Ayrıca, dün TTC organizesi ile 1000 kişiden oluşan ihtiyaç sahibi yaşlı ve çocuklara yemek dağıtımı yapıldı.
TTC’nin gıda paketlerinde mısır unu, yağ, tuz, şeker, pirinç, çay yer aldı.
Geçtiğimiz hafta Vakfı’nın açılış programında da Hizmet hareketine teşekkür eden Mashatile, seçkin misafirleri önünde şöyle konuştu, “Hizmet insanlarını 18 yıldır tanıyorum. Her yıl fakir insanlarımıza gıda ve et dağıtımı yapıyorlar. Bu ülkede yaşamaya devam ederek eğitim ve yardım faaliyetlerine devam etmelerini istiyoruz.”
Hizmetten | Türkmen Terzi- Johannesburg / G.Afrika

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu