Marburg Lutheran Kilise’sinde ‘Birleşen Gönüller’ sofrası kuruldu

Yazar Editör

İnitiative Menschen Rechte und Freiheit (IHRF – İnsan Hakları ve Özgürlük Girişimi) gönüllüleri tarafından Marburg’daki Lutheran bölge kilisesinde bir iftar verildi. Kilisenin ev sahipliği yaptığı iftara siyaset, şehir yönetiminin de aralarında bulunduğu 100 davetli katıldı.

Marburg’un iki büyük kilisesinden biri olan Lutheran Kilisesi gönüllerin ve düşüncelerin iyilik, barış ve hoşgörü ile buluşması adına “Birleşen Gönüller” sloganıyla kilisenin içerisinde iftar programı düzenledi.

Programın sunuculuğunu Bad Endbach Belediye SPD meclis üyesi Seher Us yaptı. IHRF Marburg kurucularından ve koordinatörü olan Serdar Güleç, IHRF’nin Türkiye’deki anti demokratik, hukuksuz, adaletsiz, zulmünden kaçıp Almanya’ya ulaşan Türk üyelerinin kurduğu bir inisiyatif olduğunu belirterek, genel olarak insan hakları ihlali yaşamış herkes için kamuoyu çalışmaları ve programları yaptıklarını, kuruluşun misyon ve vizyonundan bahsetti.

Fatih Elmaoğlu’nun gitar dinletisinden sonra Uluslararası İlahiyat mezunu Selim Yavuz, oruç hakkında bir sunum yaptı. Kilisenin rahibi Ulrich Biskamp ise Hristiyanlık’ta orucu anlatırken kendi çocukluğundaki orucu hatırladığını ifade etti. İftar saatinin gelmesiyle okunan ezanla oruçlar açıldı. Etkinlikte iftar menüsünün yanında tatlılar, kahve ve çay ikramıyla samimi bir ortam oluştu. Program ney ve gitar dinletileri ile davam etti.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...