Haber

Mangfoldhuset’in ‘İlham Kaynağı Ödülü’ öğretmen Karense’ye verildi

Oslo Mangfoldhuset Derneği, ‘İlham Kaynağı Ödülü’nü, Norveç’in tanınmış isimlerinden Karense Marie Foslien’e verdi. Ödül programı, Oslo’daki Sentralen’da gerçekleşti. Ödülü, derneğin genel koodinartörlüğünü yürüten Fırat Bahçivan’dan alan Foslien, “Bu, bugüne kadar aldığım en anlamlı ödül.” dedi.

 

Mangfoldhuset’in yaptığı çalışmalar hakkında konuşan Norveçli, derneğin yaptığı faaliyetlern kendisine ilham verdiğini söyledi. Karense Marie Foslien, dernekle işbirliği içerisinde olacağını söyleyerek, “Aldığım en anlamlı ödüldü. Yaptığınız iş takdire şayan. Sizinle daha çok işbirliği içerisinde olmalıyım. Güzel çalışmalara birlikte imza atabiliriz. İnsanların yardımına koşmaya zemin hazırlayan bir kurumsunuz. Çalışmalarınız bana da ilham veriyor.” ifadelerini kullandı.

 

Karense Marie Foslien, Norveçli göçmenlerce, ‘Norveççe öğretmeni Karense’ olarak tanınıyor. Youtube kanalı ile ülkeye yeni giriş yapan yabancıların Norveççe dilini öğretme amacıyla bine yakın kısa video çekti. Açtığı özel dil kursu ile, Norveççe öğrenmek isteyenlere kendine has eğitim imkanı sağlıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu