Haber

Lund’da Ramazan sevinci harika bir akşamda yaşandı

İsveç’te başarılı entegrasyon çalışmaları ile bilinen EOS basketbol kulübü, Hej Inisiyatifi ve Malmö Akademiska Derneği önceki gün “Hej och Välkommen Ramazan” iftar programı ve Türk Kültür Gecesi düzenlediler.  150’den fazla yetişkin, gençler ve çocuk, Ramazan ayının ilk akşamında Eoshallen’de kurulan çok güzel bir iftar sofrasında bir araya geldi.  Ramazan ayını ilk gecesinde misafirlere geleneksel Türk yemekleri ikram edildi. Türk kültürü yansıtılarak Ramazan sevinci paylaşıldı.

A salonunda iftar önce ve sonrası kısa sunumlar yapıldı. İsveçli EosCares adına gecede açılış konuşması yapan Axel Wallen ”Muhteşem bir etkinlik, harika bir iş! Sizin burada olmanız çok sevindirici, emeği geçenlere çok teşekkürler!” diyerek EOS’un kapılarının her zaman olduğu gibi Ramazan’da da açık olduğunu belirtti. Programa konuk olan Lund Belediyesi’nden Feministiskt Initiativ’den siyasetçi Şengül Köse Lindqvist, demokrasi temalı kısa bir sunum yaptı.  Lindqvist,  Türkiye’den gelen Lund’da yaşayan bu kadar aileyi ilk defa bir arada görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu güzel etkinliklerin devamını diledi.

B salonunda ise çocuklar, gençler ve aileleri için çeşitli eğlenceli aktiviteler ve etkinlikler düzenledi. Yetişkin ve çocuk tüm katılımcıların çok etkileyici bulduğu, kendilerini eski günlerde hissettikleri Ramazan etkinliğinin gerçekleşmesinde emeği olan Hej Initiativet gönüllülerine ve Eoscares çalışanlarına teşekkür ederek devamını dilediler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu