Haber

Time To Help Hollanda’nın mültecilere Ramazan yardımı devlet televizyonu NOS’ta haber oldu

AMSTERDAM

Ramazan ayı bereketiyle başladı. Ramazan aynı zamanda bir yardımlaşma ayıdır. Bu nedenle; Time to Help Hollanda gönüllüleri tarafından, birçok sığınma merkezindeki mültecilere gıda paketleri dağıtılıyor. Time To Help Hollanda bu amaçla 1150 paketi Hollanda’daki farklı kamplara ulaştırdı. Bu faaliyet ülkenin resmi kanalı NOS’un ana haber bülteninde yer aldı.

Time To Help Hollanda Koordinatörü Ömer Tozkoparan;  “Time to Help Hollanda, Ramazan 2022 kampanyasına bu sene bereketli başladı. Bu Ramazan’da Yemen, Lübnan, Tanzanya, Uganda, Kenya, Liberya, Nijerya, Nijer, Romanya’da Ukraynalı Mülteciler, Yunanistan’daki mülteciler ve Hollanda da kamplarda kalan mültecilere gıda yardımlarını ulaştırdık. Hollanda’da kamplarda kalan 1150 mülteciye gıda paketleri hazırladık. Paketlerimiz kahvaltılık malzemelerden oluşmaktadır. Bu yardım aktivitemizi Hollanda Devlet Televizyonu da (NOS) ana haberlerinde yayınladılar. Ramazan yardım kampanyalarımıza destek olan tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz. Ramazan hepimize barış, huzur getirsin “ açıklamasında bulundu.

Ramazan ilk günü Hollanda da kamplarda kalan mülteciler için 1150 gıda paketi Hollanda devlet televizyonu NOS’un ilgisini çekti ve ana haber bülteninde yayınladı. NOS Time To Help genel merkezinden paketlerin hazırlanışı ve kamplarda dağıtımını haberleştirdi. Röportajlar yaptı. NOS Hollanda ana haberi yaklaşık 2 milyon kişi izlediği açıklandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu