Haber

Kurban Bayramı’nda Hollandalı dostlarını unutmadılar

Hizmet gönüllüleri, Kurban Bayramı’nda başkent Amsterdam’da Hollandalı  dostlar unutmadı. ’Kurban yakınlaşmaktır’ diyen Time To Help, Kunst van Het samenleven ve Stichting Burgerhart Amsterdam Vakfı, başta semt sakinleri olmak üzere dayanışma içinde oldukları vakıflar, kimsesizlerin kaldığı yerler ve yaşlılar merkezinde ki insanlar unutmadılar. Time To Help, Kunst van Het samenleven ve Stichting Burgerhart Amsterdam Vakfı katkıları ile Hizmet gönüllüleri 300 adet çanta hazırladılar. İçerisine kurbanı hatırlatan yaprak döner konularak  gün boyunca Hollandalı dostlara ikram edildi.

 

Hollanda genelinde mevcut korona krizi yalnızlık, eşitsizlik ve kutuplaşma gibi birçok yapısal sorunun daha da artığını ortaya çıkardı. Buna karşı, dayanışma ve yakınlaşma ayı olan Kurban Bayram’ında birlikte barış, hoşgörü, saygı, dayanışma ve karşılıklı anlayışla herkesin barış içerisinde yaşadığı bir toplumu Hizmet gönüllüleri Amsterdam halkına bu anlamlı etkinlik ile göstermiş oldular.

Kuzey Hollanda Eyaletinde, Amsterdam, Haarlem, Zaandam, Badhoevedorp, Hoofddorp ve  farklı şehirlerinde Hizmet gönüllülerinin yapmış olduğu bu anlamlı etkinlik Amsterdamlı  kurum ve şahıslardan büyük takdir gördü, memnuniyetlerini dile getirdiler.

Haber: Basri Doğan – Amsterdam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu