Kilisede Kuran-ı Kerim’e göre Hz. İsa’nın doğumu canlandırıldı

Yazar Editör

Almanya’nın Hessen eyaletine bağlı Marburg kentinde faaliyet gösteren İnsan Hakları ve Özgürlük Girişimi IHRF, (Initiative Menschen Rechte und Freiheit) Evanjelik Lutheran Bölge Kilisesi ile birlikte Kur’an-ı Kerim’e göre Hz. İsa’nın doğumunun canlandırıldığı bir tiyatro gösterisi hazırladı.

Marburg Lutheran Kilisesi’nde sahnelenen tiyatro gösterisinde, Kur’an-ı Kerim’e göre Hz. İsa’nın doğumu canlandırıldı. Programa Alman medyası da ilgi gösterdi.

Bu sene ilk defa Müslümanların oluşturduğu bir insiyatif ile birlikte organize edilen bu proje için Lutheran Kilisesi Rahibi Biskamp; ”Bizim köklerimiz aynı. Aynı Allah’a inanıyoruz. Hem İncil’de hem de Kur’an’da ortak çok fazla yönümüz var. Huzur içinde birlikte yaşamayı birbirimizle diyaloğa geçerek sağlayabiliriz. Bizi kimsenin bölmesine müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Hristiyanlıkta Heiligabend olarak bilinen 24 Aralık günü yaklaşık 650 kişi Lutheran Kilisesi’nde ibadet etmek için bir araya geldi. Gecede önce dualar edildi, ardından IHRF üyesi Seher Us, Hz Meryem karakterini canlandırdı.

https://twitter.com/IhrfM/status/1606973902013755394?s=20&t=_uotPxXuZQnk3Wa97wVrIQ

Program kiliseye ibadet için gelenlerin dünya barışı adına güzel dilekleriyle sona erdi.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...