Haber

BAŞLADI | Jon Pahl, “Bir Hizmet Hayatı” adlı kitabının sunumunu gerçekleştiriyor

Avrupa’da altı ortak kuruluşun düzenlediği “Fethullah Gülen: Bir Hizmet Hayatı” adlı kitap sunumuna davetlisiniz.

Yazar Jon Pahl ile tanışma ve ona sorular sorma fırsatınız olacak. Gecenin moderatörlüğünü İsviçre Uluslararası Uzlaşma Bursu Direktörü Hansuli Gerber yapacak ve YouTube’da canlı yayınlanacak.

Ayrıca İngilizce, Lehçe, Macarca ve Türkçe’ye de simültane tercümeler yapılacak.

Kitabın Konusu

Tarihçi Jon Pahl, Fethullah Gülen’in İngilizce yazılmış biyografisinde, bizi 1940’larda Türkiye’nin bilgeliğini ve tartışmasını 21. yüzyılda ABD’ye kadar keşfettiğimiz bir yolculuğa çıkarıyor. Pahl, küçük ve ücra bir Türk köyünden gelen dindar bir Müslüman çocuğun bir yandan okuryazarlığı, sosyal girişimciliği ve dinler arası diyaloğu savunan milyonlarca insanın küresel bir hareketine ilham verdiğini, diğer yandan da Türkler tarafından izlenen hikayesinianlatıyor. Otokratlar tarafından tehdit olarak görülen ve yakın zamanda mevcut otokratik Türk Cumhurbaşkantarafından bir numaralı düşman ilan edilen bir isim.

Pahl,  canlı düzyazı ve kapsamlı araştırmalarıyla Fethullah Gülen’in yaşamını ve düşüncesini ele alıyor ve kendi tutumunu açıkça ortaya koyuyor. Okuyucuların bu inkar edilemez tarihsel figür hakkındaki kanıtlardan kendi sonuçlarını çıkarmasına izin veriyor.

Jon Pahl Kimdir?

Jon Pahl bir tarihçi, yazar, öğretmen, papaz, araştırmacı, iş plancısı ve topluluk aktivistidir.

Dr. Pahl, tarih ve teoloji alanında lisans derecesini Valparaiso Üniversitesi’nden, tıp mühendisliği eğitimini Trinity Lutheran Seminary’den (Columbus, OH) ve doktora derecesini Chicago Üniversitesi İlahiyat Okulu’ndan aldı. Jon, çok sayıda makale ve incelemenin yanı sıra yedi kitap yayınladı, son zamanlarda Türk Müslüman Vaiz Fethullah Gülen’in İngilizce biyografisi.

Birçok öğrencisi tarafından “JP” olarak adlandırıldığı şekliyle, Accra, Gana’dan Anaheim ve California’ya, Cambridge, Oxford, Princeton, Stanford, Yale ve diğer birçok kolej, üniversite, kilise, kitapçı, cami dahil olmak üzere, izleyicilerle konuştu. Dünyadaki kütüphaneler ve diğer kamu kurumları. Jon, karısı Lisa, köpeği Theo ve iki kedisi (Layla ve Izzy) ile Clintonville, Wisconsin’de bir göl kenarında yaşıyor. Jon ve Lisa geniş aileleriyle zaman geçirmekten, bahçede çalışmaktan, kano yapmaktan, Jon ise çeşitli gruplar ve gospel korolarıyla saksafonda oturmaktan hoşlanıyor.

Akademik çalışmalarına ek olarak, Dr. Pahl, Green Bay, Wisconsin’deki Birleşik Mesih Kilisesi Cemaati İnanç Eğitimi ve Toplumla İlişkiler Bakanı. Wisconsin eyaletindeki en uzun süredir saygı duyulan Protestan kilisesi olan bu koğuşun tarihi 1836 yılına kadar uzanmaktadır. Bir metro istasyonu olduktan sonra, kilise yirmi yıldır açık ve alınıyor, önemli bir yeni caz hizmeti veriyor ve ilerici Hıristiyanlık için bir işaret. Green Bay’de.

Dr. Pahl şu anda, dünyanın dört bir yanındaki kültürlerde olumlu değişim için bir güç olarak dini barışın inşasının ortaya çıkışına odaklanan “Gelmekte Olan Dini Barış” adlı bir kitabı tamamlıyor.

Dr. Jon Pahl ile “Fethullah Gülen: A Life of Hizmet” kitap söyleşisi 20 Mayıs 2021, Avrupa Saati ile saat 19:30 da BDDI YouTube Kanalından izlenebilecektir.

1- Kanalımıza abone olmak için https://www.youtube.com/channel/UC6RqcMrtYDXwvu_cAiEQmzQ?sub_confirmation=1 linkine tıklamanız yeterlidir.

2- 🇩🇪 ALMANCA izlemek için -> https://youtu.be/9KtH3f2h4Xg adresine

3- 🇬🇧 İNGİLİZCE izlemek için -> https://youtu.be/6U1htDMes8c adresine

4- 🇹🇷 TÜRKÇE izlemek için -> https://youtu.be/6DJt5wtskXI adresine

5- 🇫🇷 FRANSIZCA izlemek için -> https://youtu.be/tIXf0EYzMlQ adresine

6- 🇭🇺 MACARCA izlemek için -> https://youtu.be/Uddc0JgoUuA adresine tıklayarak, 🔔 bildirim açmanız yeterli.

NOT: Tanıdığınız/Tanımadığınız insanları davet etmek ve daha detaylı bilgi almak için de https://bddi.org/jon_pahl/ ziyaret edebilirsiniz..

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu