İsviçre’de Kutlu Doğum Coşkusu

Yazar Editör

İsviçre’deki Hizmet Hareketi gönüllüleri, Araau kantonunda Kâinatın Efendisi Hazreti Muhammed’i anmak için hazırlanan Kutlu Doğum programında bir araya geldi.

Yoğun katılın olduğu program öncesi Türkiye’deki ihtiyaç sahipleri yararına kermes düzenlendi. Satışa sunulan tüm ürünler kısa sürede tükendi.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan Kutlu Doğum programında ilahiyatçı yazar Profesör Ayhan Tekineş, Hz Muhammed’in (s.a.v) örnek yaşantısından kesitler sundu.

Peygamber Efendimizin dünyayı şereflendirişini kutlamak için salonu dolduran peygamber sevdalıları O’na duyulan özlemi gözyaşlarıyla gösterdi.

Ayhan Tekineş’in yüreklere işleyen sunumunun ardından sahneyi alan gençler ve çocuklar
Peygamber Efendimiz için kendi yazdıkları şiir ve yazıları okudu.

Salon, gençlerin seslendirdiği ilahi ve şiirler ile coştu. Müzisyen bir ailenin tüm fertleriyle yaptığı müzikal büyük beğeni topladı.

Daha sonra, İsviçre’nin tüm kantonlarında gençler ve çocuklar için ön elemesi yapılan yarışmanın finaline geçildi.

Çocuklar etabında yarışmacılar hazırlandıkları ilahiyatçı yazar Rahime Kaya’nın ‘Efendiler Efendisi Hazreti Muhammed’ kitabından sınav oldu.

Gençler kategorisinde ise yarışmacılar Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi’nin Peygamber Efendimizi anlattığı ‘Sonsuz Nur’ adlı eşsiz eserinden gelen sorulara cevap verdiler.

Kıyasıya geçen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verilirken, tüm çocuk ve gençlerin çok iyi hazırlandığı ve okudukları kitaplara hakim oldukları dikkatlerden kaçmadı.

Programa sonunda ise katılımcılar, Peygamber Efendimizin mübarek ‘Sakal-ı Şerif’ sürpriziyle karşılaştı.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...