Ne Dediler?

Hunter:Allah’ı hatırlatan işler yapmaya gayret ediyorlar

“Niagara Vakfı ve Hizmet’in boyası ile boyanmış kişiler de, her şeyi bir kenara bırakarak yeryüzünde Allah’ı hatırlatan işer yapmaya gayret ediyorlar.”

“Bunu nasıl başarıyorlar, yeryüzünde sevgi merkezli şeyler yapıyorlar bilmiyorum. Kendilerine hep hayranım.”

“Amerikalı düşünür John Dewey, soyutlanan hiç bir şeyin varlığını devam ettiremeyeceğini söylemişti. Niagara da Hizmet de kayda değer bir oluşum olduklarını varlıklarıyla ispat ediyorlar; çünkü kendilerini soyutlamak istemiyorlar. İnsanlarla bağ kurmak istiyorlar. Bu harika bir şey…”

“Dinler-arası diyalog çalışmalarına baktığımızda, diyaloğun, el uzatan kişinin yanında, el uzatılan kişiyi de geliştiren bir unsur olduğunu söyleyebiliriz. Bir birlik doğmuş oluyor. Yeni bir varlık ortaya çıkıyor diyebiliriz. …Diyalog için de aynı şeyin söz konusu olduğunu düşünüyorum. Bir yandan el uzatan bir insan, bir yandan da el uzatılan bir kişi ortaya çıkıyor. Sonuç itibariyle, iki taraf da birbirine el uzatmış oluyor.”

Kenneth Hunter kimdir?

Kenneth Hunter, Chicago Prosser Kariyer Akademisi Lisesi Müdürü’dür. Loyola Üniversitesi’nde Din Bilimleri eğitimi aldı ve uzun yıllar dünya dinleri hakkında ders verdi. Illinois Talim ve Terbiye Kurulu’nda Dil Sanatları Değerlendirme Danışma Kurulu başkanlığı yaptı (2002-2012). Chicago Üniversitesi’nde doktora yapıyor.

Kaynak:Spectra Media Tv(ilk yayın 28.04.2014)

Hunter:Allah’ı hatırlatan işler yapmaya gayret ediyorlar 2
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu