Hocaefendi’den Maradona için taziye mesajı

Yazar Hizmetten
Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi, hayatını kaybeden Arjantinli futbol efsanesi Maradona’nın ardından taziye mesajı yayınladı.
Maradona’nın dünya genelinde çok sayıda hayır projesine destek olduğunu belirten Hocaefendi, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileklerinde bulundu.
Hocaefendi’nin başsağlığı mesajı şöyle:

“Dünya spor camiasının tanınmış isimlerinden Maradona’nın vefatını teessürle öğrenmiş bulunuyorum.

Mesleki kariyerinde başarılı ve kalıcı iz bırakan isimlerin sosyal projelerde de yer alması, ortak problemlerin çözümü adına bir tercihte bulunması çok önemlidir ki, Maradona çok sayıda hayır projesine destek veren bir isim olarak hatırlanacaktır.

Bu minvalde Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın, savaşın acı yüzünü görüp yaşayan Bosna-Hersek’li çocuklar için 1995 yılında organize ettiği futbol yıldızları maçına katılmış ve bu acının dünyaya duyurulmasında aktif rol oynamıştır.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır.” buyurur. Bu zaviyeden Maradona, aktif futbol hayatına son verdiği günlerin akabinde de hayır faaliyetlerine devam etmiş, fakirlik ve açlıkla mücadeleye katkı için çok sayıda futbol maçına katılmış, Covid hastalarına sağlık hizmeti götüren hastanelere bağışlar yapmış ve insanlık yararına yardım faaliyeti yürüten nice kuruma destekte bulunmuştur.

Başta Maradona’nın ailesi ve yakınları olmak üzere bütün sevenlerinin başı sağ olsun ve umarım bundan sonra da hayırla yad edilsin.”

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...