Haber

Hocaefendi, Hekimoğlu İsmail ağabey için taziye yayınladı: Eline geçen her fırsatı Hak yolunda değerlendirdi

Fethullah Gülen Hocaefendi, 90 yaşında vefat eden Hekimoğlu İsmail için mesajında ‘İmanı, teslimi, tevekkülü ve bunları derin bir muhakeme zemini üzerine bina etmiş olmaktaki maharetiyle berrak bir su gibiydi Ömer Okçu Ağabey…Eline geçen her fırsatı Hak yolunda değerlendiren bu Nur İnsan, arkasında imrenilecek bir hayat bırakarak ruhunun ufkuna yürüdü” dedi.

Hocaefendi mesajın devamında Hekimoğlu İsmail’i şu cümlelerle anlattı.

‘Yokluklar, zorluklar, engeller onun için hizmete mani değildi’

”Tedbirli, temkinli ve kararlıydı; bu hususiyetler onda sağlam bir duruş olarak tezahür eder ve etrafına güven verirdi. Yokluklar, zorluklar, engeller onun için hizmete mani değildi. Düşünür, yazar, konferanslar verir…Eline geçen her fırsatı akılları aydınlatmak ve kalplerde itminan hasıl edebilmek için sonuna kadar değerlendirirdi. ‘Hiçbir mazeret başarının yerini tutmaz!’ sözü, hayatında inanarak uyguladığı bir düsturdu. Askerlik mesleğinin kazandırdığı hususiyetleri hizmet hayatına tatbik eder, yapılacak işler tamamlanmadan mesaisini bitirmezdi.”

‘Allah için yapılacak bir hizmet varsa tereddüt etmeden koşardı’

”Ümitli ve şevkliydi. Allah için yapılacak bir hizmet varsa ve o da hizmete davet edilmişse, tereddüt etmeden koşar, hiçbir beklentiye girmezdi. Hizmetten hizmete koştuğu günlerden birinde, yaşlı ve yorgun bünyesi dayanamayıp felç geçirmişti. Hastalığın sirayet etmediği tarafı ile diğer yanını sürükleyerek, tekerlekli sandalyelerle yine yoluna devam etmiş, durmamıştı. Eline geçen her fırsatı Hak yolunda değerlendiren bu Nur İnsan, arkasında imrenilecek bir hayat bırakarak ruhunun ufkuna yürüdü.”

‘Kabri pür-nûr, mekânı cennet olsun’

Hocaefendi mesajının sonunda, ”Aramızdan ayrılmasının verdiği hüzün ve onun hakkında şahit olduklarımın verdiği huzur ile ellerimi açıyor, Alemlerin Rabbinden rahmet ve mağfiret diliyorum. Kabri pür-nûr, mekânı cennet olsun. Ailesine, yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyorum. İman ve Kur’an yolunda halisâne hizmet eden bütün kardeşlerimin başı sağ olsun!” ifadelerine yer verdi.

Herkülnağme sosyal medya hesabından yayınlanan Hocaefendi’nin taziye mesajı şöyle:

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu