Haber

Hizmet gönüllüleri, bir yıldır her çarşamba yaşlı ve yalnız yaşayanlara çorba ikram ediyor

Hollanda’da faaliyet gösteren Sticting Burgerhart Amsterdam ve Kunst van het Samenleven ortaklaşa olarak düzenlediği Korona Dayanışma Günü’nde Amsterdam Hizmet (NH-HO) gönüllüleri semt sakinlerini birinci yıl dönümünde de unutmadılar.

Hizmet gönüllüleri, Sichting Burgerhart Amsterdam ve Birlikte Yaşama Sanatına Katkı (Kunst van het Samenleven) öncülüğünde ‘Korona Dayanışma ‘ günü etkinlikler kapsamında Amsterdam, Haarlem, Bos en Lommer, Sloten, Slotervaart ve Aker’da yaşayan yalnız ve yaşlı semt sakinlerini bir yıldır sıcak çorba ikram ediyor. Yaşlı ve yalnız yaşayanlardan randevu alıp, ellerinde bir tas çorba ile kapılarını çalan Hizmet gönüllüleri, belirlenen adreslere bir yılda 5 bin 275 kişiye ikramda bulundular. Bir yıldır aralıksız her çarşamba günü semt sakinlerine sıcak çorba ikram ediliyor.

Semt sakinleri Sticting Burgerhart Amsterdam ve Kunst van het Samenleven’in ortaklaşa olarak düzenlediği ‘ Korona Dayanışma Günü’nün birinci yılında, Stichting Burgerhart Amsterdam olarak kendilerine çorba ikramı yapılmasından dolayı son derece mutlu olduklarını ve teşekkürlerini ilettiler. Kuzey Hollanda Eyaleti semt sakini Asha Panthas, ”Bu duyarlı davranışınız beni oldukça çok memnun etti.Amsterdam’da yaşayan bir semt sakini olarak sizlere müteşekkiriz.” dedi.

Stichting Burgerhart ve Kunst van het Samenleven gönüllüleri, Kuzey Hollanda Eyaletinde diyalog ve açılım adına yaptıkları bu faaliyetler ile semt sakinleri ile iyi bir diyalog kurarak Hollanda’ya katkı sağlamış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu