Yazarlar

Hakikat kahramanı Gergerlioğlu | Akif Murat

Kendisine ulaşan her mağdurun sesi olmuş bir hakikat kahramanı(Ömer Faruk Gergerlioğlu) mağdur olunca ona ses olamamış bir biçarenin feryadı..

Bir Gömleklik Mesafe..

Bazen sessizlik en büyük sese dönüşür.. Susturdum zannettiğiniz ses vicdanlarda öyle gür coşar ki hiç bir ses öyle yankılanmaz..

Bazen sessizlik ruhani seslerin davetçisidir.. onlar seslendirirler en kudsi besteleri.. Birisinin hakaretleri karşısında susan Hz. Sıddıka bakıp tebessüm eden Efendiler Efendisi “sen susarken bir melek seni savunuyordu” diyerek hikmetini ifade etmişti bu tebessümün.. O sessizlikte hangi ruhani sesler yankılanır!.. Vicdanlara kim bilir neler neler ilham edilir!..

Bazen sessizlik, ses verecek kimsenin kalmaması.. sebeplerin bittiği noktada mazlumların iniltilerine ses olacak kimsenin bulunmaması gadabı ilahiye dokunacak bir an olur.. Bazen bir gömlektir kalan mesafe.. o son ses o gömlek olur..

Bazen sessizlik hadiselerin dili olur.. en beliğ bir name oluverir.. gümüşün kıymetini bilmeyenlere altın oluverir.. ardından gelecek müjdeyi saklar.. zalimin sonunu haber verir.. çaresizliğini ortaya koyar..

Bazen de kesilen bir sese bedel binler ses yankılanır.. “Biz bir ölür bin diriliriz” diyen asrın çilekeşinin sözü yeniden duyulur.. bu sessizlik ehli hamiyeti gayrete getirir.. gürül gürül bir koro oluşur..

Bazen de sessizlik mazlumun, mağdurun duasının perdesiz arşa ulaşmasına bir vesile olur.. Sebeplerin sükut ettiği yerde müsebbibul esbabın;
“Halk eder esbabını bir lâhzada ihsan eder” sırrına ulaşma yolu olur..

Velhasıl cennet sessiz bir bekleyişle sakinlerini beklerken.. cehennem de sessizlikle yerini genişletiyor.. “Cennet ucuz değil, Cehennem dahi lüzumsuz deģil” sözüyle beraber “Yaşasın Zalimler için Cehennem” nidasını haykırıyor.. “Meta nasrullah” iniltisiyle bu zulmü yapanları ilahi divana havale ediyoruz.

Hizmetten | Akif Murat

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu