Haber

G.Afrika’da Korona’dan etkilenenlere yardım | Türkmen Terzi

“Hizmet insanları bu yardımları yıllardır halkımızdan esirgemiyor, çok teşekkür ediyoruz. 14 yıllık samimi hizmetleriniz hiç bir şeye feda edilemez.”

Hizmet gönüllüleri Güney Afrika’da koronavirüsten etkilenenlere yardım dağıttı

Güney Afrika’da faaliyet gösteren Time To Care yardım kuruluşu, Horizon Eğitim Vakfı ve ülkede yaşayan işadamlarının desteğiyle, Nizamiye Külliyesi’nin mutfağında hazırlanan yemekler ile içecekler , Johannesburg şehrinde ihtiyaç sahiplerinin yaşadığı Alexandra bölgesinde yaklaşık bin kişiye ulaştırıldı.

İktidar Partisi Afrika Ulusal Kongresi’nin (ANC) hazinedarı ve eski Sanat ve Kültür Bakanı olan Paul Mashatile’nin de hazır bulunduğu dağıtımda, yaşlılar ve çocukların yardımlardan faydalanmasına öncelik verildi.

Covid-19 tehlikesine rağmen yardım faaliyetine katılan Mashatile, memnuniyetini şu sözlerle dile getirdi: “Türk Hizmet insanları bu yardımları yıllardır halkımızdan esirgemiyor, çok teşekkür ediyoruz. 14 yıllık samimi hizmetleriniz hiç bir şeye feda edilemez. Benim ülkeme, özellikle kendi toprağım olan Alexandra’ya hizmetleriniz büyük, ben kör degilim”.

Halihazırda, Devlet Başkanı Cyril Ramaphosa dahil ANC’nin altı kişilik en üst yönetiminde bulunan Mashatile, yardımları organize eden Hizmet gönüllülerine Türkiye’deki mağduriyetleri sordu ve yaşananlardan dolayı üzgün olduğunu belirtti.

ANC’nin eski sözcüsü Keith Khoza da Hizmet gönüllülerinin yardımları için teşekkürlerini iletti ve gelecek dağıtımlarda yerel medyayı da davet edeceklerini, bu hizmetlerin geniş kitleler tarafından duyulması gerektiğini söyledi.

Alexandra’da dağıtımın yapıldığı halk eğitim, huzur evi ve kreşin kurucularından ve aynı zamanda  Alex ulusunun babası olarak ün kazanan Linda Twala ise yemek dagıtımından dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Twala, Amerika eski devlet başkanı Bill Clinton ve farklı dünya liderlerinin ziyaretlerinden oluşan resimleri Hizmet gönüllülerine gösterdi.

Türkmen Terzi | Johannesburg-G.Afrika

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu