Ne Dediler?

Frances Hassencahl: “Hizmet Hareketi ortaya bir örnek koyuyor”

“Hizmet Hareketi’nin İslamiyet’in bir yaşam tarzı olduğu düşüncesinden hareketle—yaşama geçirilen bir olgu olduğunu söyleyebilirim. Bunun sonucunda da, bir örnek ortaya koymuş oluyorlar.”

“Lobicilik yapma, Parlamento’daki temsilcilerinin lobisini yapmakta da kesinlikle serbesttirler. Hizmet Hareketi’nin yapmış olduğu şeylerin, Amerikan Tıp Birliği’nin, Ulusal Tüfek Birliği’nin, ya da Kızıl Haç organizasyonun faaliyetlerinden farklı olduğunu görmüyorum. Bir hükümet yetkilisi ancak bu şekilde toplumun düşüncelerini öğrenebilme imkanı bulur.”

“Yaşadığın toplumun bütün kesimlerine de açık olabilmelisin; ister Hizmet Hareketi’nde olsun, ister Hareket’e karşı bir insan olsun, isterse de Türkiye’nin güneyinde bir tarım projesi olan bir grubun savunucuları olsun. Demokrasi dediğimiz olgu böyle işler; karşılıklı bir diyalog gerekir. ”

“Suç atmaya, günah keçisi aramaya başlarsan bu diyalog kesilir. Bu da, duyman gereken önemli şeyleri kaçırabileceğin anlamına da gelebilir.”

Frances Hassencahl kimdir?

Frances Hassencahl, Old Dominion Üniversitesi İletişim ve Tiyatro Sanatları Bölümü’nde Doçent. Case Western Reserve Üniversitesi’nde İletişim alanında doktora yaptı.  Siyasi karikatürler, basın hikayeleri ve tartışma yoluyla mesajların çerçevelenmesi konularında araştırma yapıyor.  Başlıca uzmanlık alanları arasında medya, Orta Doğu, iletişim yer almaktadır.

Kaynak:Spectra Media Tv | 03.06.2014

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu