Haber

First LEGO League’ne Malmös Akademiska Förening damgası

Dünya genelinde yapılan First LEGO League, İskandinavya yarışmasına dernek olarak ilk kez katılan Malmös Akademiska Förening (Malmö Akademisyenler Derneği) iki ödülle yarışmayı tamamladı. Malmös Akademiska Förening, 10-16 yaş kategorisine iki takımla katıldı.

Danimarka’nın dünya çapındaki oyuncak markası LEGO, dünya genelinde LEGO yarışması düzenliyor. First LEGO League yarışmasının Skåne ayağı Malmö şehrinde düzenlendi. Malmös Akademiska Förening, yarışmaya MAF Robotik ve Amaryllis takımlarıyla katıldı. Yarışmaya dernek olarak katılan tek takım oldular. 16 takımın yarıştığı First LEGO League’nde Malmös Akademiska Förening‘den Amaryllis turnuvada Teknik bölümünde üçüncü oldu. MAF Robotik takımın lideri Mustafa Önder’e ise en iyi takım lideri ödülü verildi. Amaryllis, İskandinavya genelinde en yüksek 7. puanı alırken İsveç genelinde ise en yüksek puanı aldığı için bir kez daha ödüllendirildi.

Malmös Akademiska Förening yetkileri, iki ödülle First LEGO League’nden dönmekten mutlu olduklarını belirtti. Yarışmaya sadece 8 haftada cumartesi ve pazar günleri çalışarak hazırlandıklarını belirten yetkiler, ”Yarışmadaki diğer ekipler okul takımıydı. Dernek olarak sadece biz vardık. Sınırlı sürede yarışmaya hazırlanıp, ödülle dönen öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.” dediler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu