Haber

Fatih Terzioğlu dualarla toprağa verildi

Cezaevinde mide kanserine yakalanan ancak aylarca tedavisi engellenen ve dün vefat eden yönetmen Fatih Terzioğlu memleketi Manisa Turgutlu’da toprağa verildi.

Fatih Terzioğlu, Cemaat’e yönelik hukuksuz soruşturmalar kapsamında gözaltına alındı. Telefonuna gönderilen 15 adet dua nedeniyle 22 ay önce tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne gönderildi. Yargılamalar sonunda sözde ‘terör örgütü üyeliği’ iddiasıyla 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Fatih Terzioğlu, yaklaşık 4 ay kadar önce kaldığı koğuşta baygın halde bulundu. Avukatı ve ailesinin verdiği bilgilere göre, hastaneye kaldırıldı ve kanında yüksek oranda enfeksiyon tespit edildi. Avukatı Büşra Şimşek’in verdiği bilgilere göre kanındaki enfeksiyon oranı (CRP) olması gerekenin 4 katıydı!

Fatih Terzioğlu dualarla toprağa verildi 2

40 GÜNDE 40 KİLO VERDİ!

Baygın baygın bulunduğu günden sonraki 50 gün boyunca kustu. 50 kiloya kadar düşmüştü. Hayati fonksiyonlarını neredeyse tamamen kaybetti. Eşinin durumunu öğrenen Esra Terzioğlu, tedavisinin gerektiği gibi yapılmadığını söyledi. Hastalığının ardından 22 Haziran’da eşini kapalı görüşte ilk kez gördüğünü belirten Terzioğlu’nun anlattıkları, durumun vehametini de gözler önüne seriyordu.

Fatih Terzioğlu dualarla toprağa verildi 3

Esra Terzioğlu, eşinin durumunu sosyal medyada paylaştı, yardım istedi. Günlerce Fatih Terzioğlu’nun hastaneye sevk edilmesi ve ardından tahliyesi için etiket paylaşıldı. Tepkiler üzerine Terzioğlu hastaneye sevk edildi. Yapılan ilk tetkiklerde mide kanseri tanısı konuldu. Acilen tahliye edilmesi gerekiyordu ancak edilmedi. Esra Terzioğlu, 2 Temmuz’daki paylaşımında, “Eşimin durumu çok ağır, lütfen acil tahliye edin.” ifadelerini kullandı. Bİr gün sonra ise “Prosedürlerinizle eşimin canına kast etmeyin!” uyarısında bulundu. Bu arada hastalık daha da ilerledi.

Ama artık herşey için çok geçti. Fatih Terzioğlu geride iki evlet ve acılı bir eş bırakarak 40 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Fatih Terzioğlu dualarla toprağa verildi 4

FATİH TERZİOĞLU KİMDİR?

1980 yılında İstanbul’da doğdu. Anne ve babasını küçük yaşlarda kaybetti. Çocukluğu ve gençliği yurtlarda geçti. Niğde Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon bölümünden mezun olduktan sonra 2003 yılında Samanyolu Tv’ de işe başladı. Çeşitli programlarda görev aldı.

Fatih Terzioğlu dualarla toprağa verildi 5

2004 yılında yönetmen yardımcısı olarak aynı kurumda drama bölümüne geçti ve Şubat Soğuğu, Sırlar Dünyası, Kollama, 4. Osman, Şefkat Tepe, Kendi Okulumuza Doğru gibi bir çok dizide görev aldı. En son Samanyolu Tv’de yayınlanan Sungurlar dizisinde 2.yönetmenlik yaptı. Fatih Terzioğlu Esra Hanım ile evli ve 11 yaşında kızı Büşra ve 5 yaşında oğlu Ertuğrul olmak üzere iki çocuk babas idi. Fatih Terzioğlu dualarla toprağa verildi 6

Fatih Terzioğlu dualarla toprağa verildi 7

Fatih Terzioğlu dualarla toprağa verildi 8

Kaynak:TR724

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu