Haber

Eurovision Çocuk’ta Ukrayna’yı Meridyen Okulu öğrencisi temsil edecek

Ukrayna’da, Uluslararası Meridyen Okulları öğrencisi Aleksandr Balabanov, Eurovision Çocuk Yarışması’nda ülkesini temsil etme hakkı kazandı.

Ukrayna adına Eurovision yarışmasına katılacak çocuk şarkıcı, geçtiğimiz günlerde yapılan organizasyonla belirlendi. Finalde yarışan 5 öğrenci arasında kıyasıya yarış, Meridyen Okulları’ndan Daniela Şapoçnikova ile Aleksandr Balabanov arasında gerçekleşti.

BİRİNCİLİK İÇİN MERİDYEN ÖĞRENCİLERİ KAPIŞTI

Ülke genelinde online yapılan oylamada, Meridyen Okulu 6’ıncı sınıf öğrencisi Daniela Şapoçnikova, yüzde 39’luk oranla açık ara finale kaldı. Jüri değerlendirmesinde kıyasıya yarış Daniela ile, aynı okuldan 9. sınıf öğrencisi Aleksandr arasında geçti. Jamala’nın yanı sıra ülkenin tanınmış simalarından oluşan jüri, performansı esnasında sahne tecrübesini konuşturan Aleksandr Balabanov’u birinci seçti. 14 yaşındaki Balabanov, Varşova’da ülkesini ‘Vidkriy-Açın!’ adlı şarkıyla temsil edecek.

IFLC TECRÜBESİ KAZANDIRDI

Yarışmayı kazanan Aleksandr Balabanov, basının ilgi odağı oldu. Başarısında Uluslararası Dil ve Kültür Festivali’nin (IFLC) katkısı olduğunu söyleyen Aleksandr, duygularını, ‘’Brezilya, Amerika, Kanada ve Avustralya’daki IFLC etkinliklerinde sahne aldım. Dünyanın dört bir yanından arkadaş edindim. Benim açımdan çok etkileyici ve ilginç oldu. Bana insan olarak çok katkı sunan IFLC’ye teşekkür ederim.’’ sözleriyle dile getirdi.

Eurovision Çocuk Yarışması, bu yıl 29 Kasım’da Polonya’nın başkenti Varşova’da gerçekleşecek. 2003’ten bu yana yapılan bu yarışmaya 9-15 yaş arasındaki çocuklar katılabiliyor, yine aynı yaş grubundaki çocuklar oy verebiliyor.

Kaynak: Yunus Erdoğdu | TR724

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu