Haber

“Escape From Turkey” kitabı yayınlandı

Advocates of Silenced Turkey’nin (AST) yürüttüğü APH projesi bağlamında Türkiye’den mağdurların anlattıkları hikayeler çok yönlü kayıt altına alınmaktadır. 300’e yakın mağduriyetin kaydedildiği projede bir çalışma daha ingilizce olarak kitaplaştırıldı. Zeynep Kayadelen tarafından yazılan, editörlüğünü Eyyüp Esen’in yaptığı kitap işte bu hayat hikayelerinden sadece ikisiyle ilgili. Yazarın kendisinin de maruz kaldığı baskı ve sosyal soykırıma uğrayanlardan ve yaşanan binlerce dramdan sadece iki tanesi anlatılmıştır bu kitapta.

Dünyada İslamofobinin oluşmasına veya artmasına sebep olan radikal kişi veya sözde siyasal İslamcıların  barış ve hoşgörü yanlısı bir grup samimi Müslümana yaptığı sosyal soykırımın hikayesidir bu aynı zamanda.  Türkiye’de 2016 yılı 15 Temmuz darbesinden sonra yaşanan hukuksuzluklar ve insan hakları ihlalleri şaşırtıcı öyküler ortaya çıkarmıştır. Ayrıca 2016 yılından sonra zirveye ulaşan baskı ve ötekileştirmenin zeminin yıllar öncesinden hazırlandığı da hikayelerde ortaya çıkmaktadır.

Türkiye gibi coğrafi ve siyasi konumu çok özel olan bir ülkede yaşanan akıl almaz olayları okumak anlamak isteyenler için sürükleyici bir kitap.   Okuyunca çok şaşıracak bazen öfkelenecek zaman zaman göz yaşlarınızı tutamayacaksınız.  Escape From Turkey kitabını İngilizce olarak Amazon’dan temin edebileceğiniz gibi, e-book olarak da Google Books ve Google Play’den temin edebilirsiniz.

İngilizce olarak Escape From Turkey adıyla yayında:  

 

Amazon

Google Books

https://www.google.com/books/edition/ESCAPE_FROM_TURKEY/HiI6EAAAQBAJ?hl=en

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu