Enes Kanter Freedom, ‘2022 İnsani Yardım Ödülü’ne Layık Görüldü

Yazar Editör

Dünyanın en gelişmiş ve en büyük 53 kentinin belediye başkanlarını buluşturan “Antisemitizme Karşı Belediye Başkanları 2022 Zirvesi” (The 2022 Mayors Summit Against Antisemitism/MSAA) Yunanistan’ın başkenti Atina’da yapıldı.

Belediye başkanları ile birlikte dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarının başkanları, bürokratlar ve akademisyenlerden oluşan seçkin davetlilerin katıldığı zirve iki gün sürdü.

En büyük amacı başta antisemitizm olmak üzere her türlü nefret suçuyla mücadele etmek olarak açıklanan zirvede nefret suçlarına karşı kent belediyelerinin yapabileceği projeler sunuldu.

‘Bold Medya’dan Mehmet Ali Toksoy’un haberine göre Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu tarafından zirveye özel olarak davet edilen NBA Yıldızı Enes Kanter Freedom 2022 yılı İnsani Yardım Ödülü’ne layık görüldü.

Dünya çapında insan hakları ve özgürlüklerini cesurca savunmasından dolayı verilen ödülü Atina Belediye Başkanı Kostas Bakoyanni’nin elinden alan Enes Kanter Freedom, sonrasında salonda bulunan katılımcılara kısa bir konuşma yaptı.

Enes Kanter Fredoom’un Türkiye’de yaşanan hukuksuzlukları, insan hakları mağduriyetlerini ve tüm bunlara karşı vermiş olduğu mücadeleyi anlattığı konuşması salondaki katılımcılar tarafından büyük bir ilgiyle dinlendi.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...