Düsseldorf’ta İftar Sofrası: Gönül Köprüleri Kuruldu

Yazar Editör

Ramazan ayı, farklı topluluklar arasında gönül köprüleri kurulmasına vesile oldu. Ramazan’ın artık sonuna gelinirken farklı kültür ve inançtan insanları bir araya getiren son adres Düsseldorf’ta faaliyet gösteren Ebru Derneği’nin düzenlediği iftar programı oldu.

Düsseldorf’ta Ebru e.V’nin genel merkezinde düzenlenen programa, Türk ve Alman toplulukları başta olmak üzere farklı milletlerden seçkin misafirler katıldı.

Programda katılımcılara Ramazan hakkında bilgilendirme yapıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin yanı sıra kanun dinletisi ve semazen gösterisi dikkatle takip edildi.

Programın dikkat çeken katılımcılarından biri Evangelische Kirche’den Silvia Salifou oldu. Silvia Salifo, programa katılanlara Hristiyanlıkta orucu anlattı. Ayrıca yapılan yardım faaliyetlerinden dolayı dernek gönüllülerine teşekkür etti.

Nachtbus-Vision teilen projesi sorumlusu Br. Peter Amendt de programda birlik ve beraberliğin önemini anlattı. O da yapılan yardımlardan dolayı Ebru e.V’ye teşekkür etti.

Gönül köprülerinin kurulduğu program aynı zamanda göze ve damağa da hitap etti. Ramazan ayına ait özel figürlerle süslenen salon katılımcıların büyük beğenisini topladı. Katılımcılara, Türk mutfağından 8 ayrı çeşit yemek ve tatlı servis edildi.

Programda önemli bir gelenek de devam ettirildi. Diş kirası olarak misafirlere isimlerinin hat sanatıyla yazıldığı birer hediye verildi.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...