Haber

Aalen’de Dünya Mülteciler Günü etkinliği

Almanya’nın Baden Württemberg eyaleti Aalen şehrinde bulunan, Aakademie Kültür ve Diyalog Derneği tarafından 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü nedeniyle  düzenlenen miting Alman basınında da konu oldu.

Aalen'de Dünya Mülteciler Günü etkinliği 2

Aalen’deki Bahnhofsplatz’daki mitingde katılımcılar, Almanya’da yaşayan mültecilerle dayanışma amacıyla bir araya geldi.

Mitinge çok sayıda vatandaşın yanı sıra Aakademie Kültür ve Diyalog Derneği CEO’su Mehtap Derin, Roderich Kiesewetter (CDU Bundestag üyesi), Leni Breymaier (SPD Federal Meclisi Üyesi), Margit Stumpp ( Bündnis 90 / Die Grünen’den Federal Meclis Ūyesi, Papaz Manfred Metzger (Protestan Bölge Parlamentosu Unterkochen-Ebnat) ve Ehsan Farsi (Aalen’deki CarleNote girişiminin kurucusu) katıldı.

Aalen'de Dünya Mülteciler Günü etkinliği 3

Miting, Alman medyasından  ”Schwäbische Post” gazetesinde yer aldı.

Aalen'de Dünya Mülteciler Günü etkinliği 4

Şu an dünya çapında 68 milyon kişi yerinden edilmiş durumda, bu da İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana görülen en yüksek rakam. İnsanlar savaşlardan, insan hakları ihlallerinden ve çevresel bozulmalardan, siyasi, etnik ve dini zulümlerden kurtulmak amacıyla daha güvenli ülkelere sığınmaya çalışıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu