Haber

Dil ve Kültür Festivali YARIN(8 Ağustos) izleyicilerle buluşacak

14 ülkeden 55 öğrenci, performanslarıyla izleyenlere hoşça vakit geçirecek.

Uluslararası Dil ve Kültür Festivali (IFLC), dünya turunu sürdürüyor. Fransa’dan sonra Romanya’da etkinliğini online organize edecek. Romanya’da online ortamda gerçekleştirilecek etkinlikte 14 ülkeden 55 öğrenci, sanat diliyle iyilik, dostluk ve değerlere saygı mesajları verecek; müzik performanslarıyla izleyenlere hoşça vakit geçirecek.

Yarın akşam(8 Ağustos Cumartesi) Türkiye saatiyle 21.00’de

Yarın akşam(8 Ağustos Cumartesi) Türkiye saatiyle 21.00’de IFLC Romania ve Tr724 YouTube kanalından yayınlanacak etkinlikte, Endonezya’dan Mozambik’e, Amerika’dan Beyaz Rusya’ya kadar 4 kıtadan öğrenciler, kendi dillerinde ve Türkçe performanslar sergileyecek. Romanya ve Moldova’dan folklor grupları, kendi kültürlerinden halk dansları sunacak.

Dil ve Kültür Festivali YARIN(8 Ağustos) izleyicilerle buluşacak 2

DEĞERLERE SAYGI PROJELERİ

Programda öğrenciler, şarkı ve dans kombinasyonları eşliğinde sosyal mesaj vermeyi ihmal etmeyecek. Bir projede Romen öğrenciler, ülkenin tanınmış kültür insanlarını anarken, bir diğer çalışmada ünlü bir şarkı eşliğinde yardımseverlik duygusu üç farklı örnekle anlatılacak.

YABANCI ÖĞRENCİLERDEN ROMENCE ŞARKI

Etkinlikte Romanya’nın tanınmış parçalarından birini, beş farklı ülkeden öğrenci Romence olarak seslendirecek. Balkan ülkelerinden derlenen Türkçe parçalar ve Romanya’nın farklı yörelerinden icra edilecek eserler, programa coşku katacak.

Dil ve Kültür Festivali YARIN(8 Ağustos) izleyicilerle buluşacak 3

Dil ve Kültür Festivali YARIN(8 Ağustos) izleyicilerle buluşacak 4

DEVLET TELEVİZYONU SPİKERİ MARCSUNACAK

Dil ve Kültür Festivali YARIN(8 Ağustos) izleyicilerle buluşacak 5

Programı Romanya devlet televizyonu spikeri İuliana Marciuc sunacak. Uluslararası Dil ve Kültür Festivali, Romanya’dan sonra Amerika ve Avrupa kıtalarındaki etkinliklerle sanat yolculuğunu sürdürecek.

IFLC Romania YouTube kanalına ulaşmak için tıklayınız.

TR724 YouTube kanalına ulaşmak için tıklayınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu