Haber

CANLI | Kadir Gecesi Özel Programı

Bin aydan hayırlı Kadir gecesi, bir daha hanelerimizi ve gönül hanelerimizi şereflendiriyor. Rehberimiz Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başladığı, Efendimiz (sav)‘in nübüvvetle vazifelendirildiği bu mübarek gecede, bizzat ayet-i kerimedeki ifadesiyle melekler ve onların en büyüğü Cebrail Aleyhisselam, yer yüzüne iner de iner. O gece, fecrin doğuşuna kadar esenlikle doludur.

Faziletini anlatmaya kitapların yetmeyeceği işte böylesi bir gecenin feyzinden bereketinden sizin kanalınız Hizmetten. com Youtube aracılığı ile hep birlikte istifade etmeye çalışacağız.

Barış Cem Kaya’nın sunumuyla canlı yayınlanacak programımızın konuğu İlahiyatçı-Yazar İsmail Büyükçelebi olacak. Büyükçelebi, bizlere Kadir gecesinin ehemmiyetini anlatacak ve bu kutlu zaman diliminin nasıl daha iyi idrak edilebileceği konusunda değerlendirmelerde bulunacak.
Hafız Adem Doğan ve kâri Lokman Ertaş, Kur’an gecesinde sunacakları kıraatler ile gönlümüze inşirah salacak inşallah. Ayrıca sizler için hazırladığımız sürpriz özel klipler de yayında olacak.
Gecenin sonunda İlahiyatçı Hüseyin Kara, Ramazan boyunca okunan hatimlerin, Yasin’lerin, Fetih’lerin ve diğer tüm evrad-ü ezkarın duasını yapacak ve hep birlikte amin diyeceğiz.

Cumartesi akşam (8 Mayıs 2021) Avrupa saatiyle 22.00’de Türkiye saati ile 23’de başlayacak olan programımız, Hizmetten YouTube kanalı ve Hotbird uydusunda bulunan MC EU TV’den eş zamanlı yayınlanacak.

8 Mayıs 2021 Cumartesi
⏰22.00 Berlin Saati
⏰23.00 İstanbul Saati
⏰16.00 Newyork Saati
⏰21.00 Londra Saati

Yer: Hizmetten YouTube Kanalı ve MC EU TV

MC TV Uydu frekans bilgileri
Hotbird 13° E
Alış Frekansı: 11.054 MHz
Polarizasyon :Horizontal (H)
Symbol Rate :27500
FEC Rate: 5/6

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu