Haber

Brezilya’da İbrahimi Dinler Ailesi’nden Ukraynalılar’a destek ziyareti

Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde, kültürler arası diyalog dernekleri ve İbrahimi Dinler Ailesi grubu Rusya’nın işgaline karşı Ukrayna Katolik Kilisesi’nde aralarında yeni gelmiş göçmenlerin de bulunduğu şehrin Ukrayna topluluğuyla bir araya geldi.

Buluşmada Ukrayna halkının çektiği zorluk ve acılar dile getirildi. Mevcut işgalin ulaştığı yıkıma ve can kayıplarına değinildi. Savaşın en kısa zamanda durdurulması ve yaşanan insanlık dramlarının göz önünde bulundurulmasına gerektiğine işaret edildi. Bütün Ukrayna halkının yaşadığı zorluklar karşısında kardeşlik, dayanışma ve destek mesajları kilisede sunuldu.

Ukraynaca düzenlenen ayine katıldıktan sonra İbrahimi Dinler Ailesi üyelerinin hazırladığı mektup kilisede okundu. Hazırlanan mektupta işgal kınanırken, Ukrayna halkının acılarının paylaşılıp, derneklerin her turlu desteği sağlamaya hazır oldukları ifade edildi.  Kilise cemaati ve kilisenin rahibi Josafat Vozivoda bu zor zamanda yanlarında oldukları için ziyarette bulunan derneklere müteşekkir olduklarını ve bu ziyaretin kendileri için ne kadar değerli olduğunu belirttiler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu