Böblingen’de 3 Farklı Yerde 3 İftar

Yazar Editör

Almanya’nın Böblingen şehrinde bağlı Weil im Schönbuch’da bu sene ilki gerçekleşen İftarlarda, faklı inançların temsilcileri bir araya geldi.

Katolik ve Protestan kiliseleriyle ve şehrin Göçmen derneğinde ayrı ayrı iftarlar verildi.

Weil im Schönbuch beldesinde yaşayan 6 Hizmet gönüllüsü Ailenin ve Kiliselerin Birlikte organize ettiği iftar yemekleri, kiliselerin ev sahipliğinde gerçekleşti.

3 farklı mekanda 3 farklı organizasyon şeklinde planlanan iftara, davetliler, gazete ilanları ile ve Pazar ayinlerinden sonra şahsen davet edildi.

Protestan kilisesinde konuşan Papaz Steffen Tim Hoinkis, Hizmet Hareketi gönüllüleri ile birlikte yapılan bu programların, şehirde birlikte yaşam kültürüne ciddi katkıları olduğunu ifade etti.

Katolik Kilisesinin sahipliğinde gerçekleşen iftarda, Konuşma yapan Belediye Başkanı Wolfgang Lahl da “Bizler bu şehirde bir çok faaliyet yaptık ama hiç bir iftar programına daha önce hiç katılmamıştım. Çok etkilendim” dedi.

Lahl, ailelerin gerçekleştirdikleri bu iftarlara kendisinin de katkı sağlamak istediğini söyledi. Başkan Lahl, iftar programlarının sunumlarını yapan lise öğrencisi gençlerin kısa sürede Almanca öğrenmeleri ve programa yaptığı katkıları çok değerli bulduğunu da ifade etti.

Programların sonunda ev sahiplerine, Böblingen Vision Derneği adına Zeytin ağacı fidanları hediye edildi.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...