Haber

Barış Adaları Enstitüsü, Covid döneminin kahramanlarını ödüllendirdi

Bu yıl 10.su düzenlenen ödül gecesi programında Barış Adaları Enstitüsü (Peace Islands Institute), Covid19 pandemisi sürecinde çok büyük fedakarlıklar yaparak, toplumun huzur ve güvenliğini sağlayan başarılı güvenlik ve sağlık görevlilerine ödüller vererek onurlandırdı.

Gecenin anlam ve önemine dair konuşma New Jersey FBI (Fedaral Soruşturma Ofisi) Başkanı George M. Crounch tarafından yapıldı. FBI başkanı konuşmasında “Yapılan çalışmalara saygı duyuyoruz ve birlikte çalışmaya değer veriyoruz’’ diyerek Barış Adaları Enstitüsü nün çalışmaları ve toplum barışına olan katkılarından övgüyle bahsetti. Ayrıca güvenlik görevlilerinin çalışmalarının toplumun huzur ve barışı adına önemini anlattı.

Stevens Teknoloji Enstitüsü Rektörü Dr. Nariman Farvardin de organizatör ve katılımcılara teşekkür ederken, “Toplumun huzur ve güvenliği için çalışan güvenlik ve sağlık görevlileri olarak çok fazla çalışıyorsunuz ve hayatlarınızdan fedakârlık ta bulunarak geri kalan bizlerin huzur ve mutluluğu için yaptığınız çalışmalarınızı takdir ediyoruz” diyerek ödül alanları fedakarlıklarından dolayı tebrik etti.

Toplum Güvenligi Ödül Töreninde ödüle layık görülen isimler ve görevleri şu şekilde gerçekleşti;  New Jersey Uyuşturucu ile mücadele birimi Kaptanı Larry Williams, İtfaiye görevlisi  Rene Rivera, Stevens Teknoloji Enstitüsü Polis şefi Timothy J. Griffin, Kıriminal suçlarla mücadele ofisi müdürü Lyndsay V. Ruotolo, Jersey City Sağlık merkezinden Chantal Bailey, Passaic Polis Şerifi ofisinden Nancy Viera,  Somerset Şerifi Darrin J. Russo, Morris Savcılığından Dedektif Çavuş Keisha Higgs.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu