Haber

AST’nin ‘kaçırmaları durdurun’ tırları yollarda, 5 dilde animasyonu yayında

NEW YORK (HİZMETTEN)

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘’Allah’ın bize bir lütfu’’ dediği 15 Temmuz sonrası Türkiye’de aralarında gazeteciler, öğretmenler, akademisyenler, yargıçlar, polis ve askerlerin de bulunduğu yüz binlerce masum insana kitlesel bir baskı ve sosyal soykırıma uğradı. Türk hükümeti yüz binlerce masumu hapsetti, KHK’larla işlerinden ihraç etti, kaçırdı ve işkence etti.

 

Erdoğan 15 Temmuz’u “Allah’ın bize büyük bir lütfudur” diyerek otokratik rejimini kurmak için kullanmakla da kalmadı. Türk hükümeti yabancı hükümetlere korku ve karanlık diplomatik ilişkilerle ile baskı yaparak 2016 sonrasında 144 masum kişiyi Türkiye içi ve yurt dışında MİT Başkanı Hakan Fidan ve İçişleri bakanı Süleyman Soylu’nun illegal operasyonlarıyla kaçırdı. Arnavutluk, Azerbaycan, Bahreyn, Bulgaristan, Kazakistan, Kosova, Malezya, Moldova, Myanmar, Pakistan, Sudan, Ukrayna, Kenya ve Kırgızistan’ın da aralarında olduğu 14 ülkeden bu mafyavari kaçırmaları Amerika merkezli Advocates of Silenced Turkey (AST) derneği daha önce 2 kapsamlı raporla uluslararası kurumlara duyurmuştu.

AST, 30 Ağustos “Dünya Kaybedilen Mağdurlar Günü” sebebiyle, kaçırmalarla ilgili kapsamlı 5 dilde 5 animasyon yayınladı. İngilizce, Almanca, İspanyolca, Yunanca, Arapça hazırlanan videolar ile Erdoğan Türkiyesi’nin uluslararası hukuka tamamen aykırı mafyavari kaçırmaları tüm dünyaya duyrulmuş olacak.

Amerikanın kalbi New York Times Square’den harekete geçen üzerinde “Erdoğan Türkiye’sinde kaçırmaları durdurun” ve ’’144 Erdoğan muhalifi 2016 sonrası kaçırıldı’’ yazılı dev tırlar 2021 yılının sonuna kadar 15 eyalette gezip kaçırmalara, siyasi tutuklulara ses olacak. Ayrıca “Call Yor Representatives” diyerek her duyarlı kişinin milletvekilini arayıp kaçırılanlara ses olmasını talep ediliyor.

Videolara AST’nin youtube kanalından ulaşabilirsiniz.
https://youtu.be/BUIQ9pP8xbk
https://youtu.be/ksEKK2LdsiY
https://youtu.be/RgGvN7_gTbw
https://youtu.be/gAKGqPAf-00
https://youtu.be/pzVqyqwYy0w

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu