Arefe günü Vakfe Alanı’ndan yapılacak duaya ortak olmanızı bekliyoruz

Yazar Editör

Arefe, Kurban Bayramı’ndan bir önceki gün, hicri takvime göre Zilhicce ayının 9. günüdür. Tanışmak, öğrenmek, itiraf etmek ve güzel koku gibi anlamları olan Arefe gününde, insanlık tarihinin birçok önemli olayı yaşanmıştır.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V) Arefe gününün Müslümanlar için değerinden bahsederken “Günlerin en faziletlisi arefe günüdür. Faziletçe cumaya benzer. O, cuma günü dışında yapılan yetmiş hacdan faziletlidir. Duaların en faziletlisi de Arefe günü yapılan duadır. Benim ve benden önceki peygamberlerin söylediği en faziletli söz de: Lailahe illallah vahdehu la şerike lehu. (Allah birdir, ondan başka ilah yoktur, O’nun ortağı da yoktur) sözüdür” buyurmuştur.

Hizmetten Youtube kanalı da bu özel günde Vakfe saatinde ve Vakfe alanından canlı olarak özel dua programı yayınlayacak. Program Mekke saatine göre öğle namazı ile başlayacak.

Allah’a (C.C) dua için ellerin açılacağı programa sizleri de bekliyoruz. Arefe günü için özel olarak hazırlanan programda Kur’an-ı Kerim tilaveti, zikirler ve dünyanın farklı kıtalarından ve Vakfe Alanı’ndan yapılan dualar yer alacak.

Sizler de bu dua halkasına dahil olabilirsiniz. Şimdiden, hatimlerinizi, Fetih ve Yasin’leriniz ile sair zikir ve dualarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Hatim duaları o gün hep beraber yapılıp, dünyanın dört tarafından, aminler denecek.

Ayrıca Arefe günü, dua saatine kadar okunması tavsiye edilen 1000 İhlas’ın duası da programda gerçekleştirilecek.

Okuduğunuz hatimleri bize Twitter’dan ‘[email protected]’ mail adresinden ve diğer sosyal medya platformlarından ulaştırabilirsiniz.

 

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...