Haber

Aktion eV.’den Gergerlioğlu’na destek

Berlin'de, mağdur ve mazlumların sesini dünyaya duyuran Ömer Faruk Gergerlioğlu’na destek mitingi düzenlendi

Almanya Berlin’deki Aktion für Refugeeshilfe eV. Derneği’nce, Türkiye’de yaşanan hak ihlallerini duyurmak ve İnsan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu’na destek amacıyla etkinlik gerçekleştirildi.
Berlin Kudam-Breitscheidplatz’da dün yapılan destek mitingine yaklaşık 200 kişi katıldı.
Mitinge katılanlar, hem Türkiye’de hem de dünyanın farklı coğrafyalarında yaşanan hak ihlallerini ve hukuksuzlukları her fırsatta duyurmaya çalışan Ömer Faruk Gergerlioğlu’na açtıkları pankartlarla “Yanındayız” diyerek seslendi.
Milletvekilliği hukuksuz şekilde “suç icat edilerek” düşürülen Gergerlioğlu ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Adalet Nöbeti başlatmıştı. Nöbete abdest ve namaz arası verdiği sırada güvenlik güçlerince gözaltına alınan Gergerlioğlu daha sonra serbest bırakılmıştı.
Aktion für Refugeeshilfe eV. Derneği, Türkiye’de siyasi ayrımcılığa maruz kalıp Almanya’ya göç etmek zorunda bırakılanlar ve Berlin’de yaşayanlarca 2018 yılında kuruldu. Mültecilerin sığınma sürecinde desteklenmesi ve topluma entegrasyonlarına katkı sağlamayı hedefleyen Aktion für Refugeeshilfe eV. ayrıca yaşanan zulümleri ve ayrımcılıkları da kamuoyuna duyurmayı amaçlıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu