Haber

Ahmet Bozkuş’tan ‘Siyah transporter’ tepkisi

Siyasi hicivleriyle tanınan Ahmet Bozkuş, 29 Aralık 2020’de kaçırılan eski Başbakanlık raportörü KHK’lı Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in kızı Nursena Küçüközyiğit’in babasını bulmak çalmadık kapı bırakmamasını YouTube kanalında yayınladığı ‘Babam Nerede’ videosuyla paylaştı.

Dünyada milyonlarca kişinin izlediği ‘Esaretin Bedeli, Yeşil Yol ve Hayat Güzeldir’ filmlerinde haksızlığa ve adaletsizliğe karşı bir mücadelenin anlatıldığına dikkat çeken Ahmet Bozkuş, ‘‘Sinema tarihinin en büyük eserlerinin birçoğunda haksızlığa karşı mücadele hikayeleri vardır. Çünkü insan fıtratı özgürce yaşamak ister. O filmleri izlerken masum ve zayıf olanların tarafını tutar, kötülerin de belasını bulmasını, yaptıklarının cezasını çekmesini isteriz.’’ ifadelerini kullandı.

Kendilerine ‘Görünmezler’ diyen istihbaratçıların Ankara’nın göbeğinde eski Başbakanlık raportörü KHK’lı Hüseyin Galip Küçüközyiğit’i kaçırmasını ve kızı Nursena Küçüközyiğit’in babasını bulmak için verdiği mücadelenin anlatıldığı ‘Babam Nerede’ filminin henüz çekilmediğini gerçeğinin Türkiye’de yaşandığını anlatan Ahmet Bozkuş’un videosu gündem oldu.

”BU HİKÂYENİN BİR FİLMİ OLACAKSA SONU MUTLU OLSUN”

Videoda konuşan Ahmet Bozkuş şunları söyledi: ‘‘Yok böyle bir film. Bu film henüz çekilmedi, gerçeği yaşanıyor. 29 Aralık 2020’de kaybolan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Hüseyin Galip Küçüközyiğit’i bulmak için karakol, savcılık, Birleşmiş Milletler, Anayasa Mahkemesi, CİMER; nereye gerekiyorsa oraya başvuran ama şu ana kadar hiçbir olumlu yanıt veya umut bulamayan Nursena Küçüközyiğit babasını bulmak için bütün gücüyle çabalıyor. Ama korkuyor, endişeleri var çünkü babası son 5 yılda Türkiye’de kaçırılan 32. kişi. Türkiye’de insanlar kaçırılıyor, Nursena’nın sesini duymak, duyurmasına yardımcı olmak insan olmanın gereğidir. Kötülüğü yenecek olan şey iyilerin bir arada olmasıdır. Bir gün bu hikâyenin bir filmi olacaksa bile sonu mutlu olsun. Ve bu son olsun’’ diye kaçırılma olaylarına tepki gösterdi.

Kaynak: Ahmet Bozkuş | Tr724

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu