Haber

Aakademie Derneği’nden önyargıları yıkan iftar programı

Almanya’nın Aalen şehrinde faliyet gösteren Aakademie Derneği’nin düzenlediği iftar programına 200 kişiye yakın kişi katıldı. İftara çoğu Alman olmak üzere bürokratlar çeşitli vakıf temsilcileri ve farklı milletlerden de birçok insan önyargıları kırarak iftar programında bir araya geldi.

Aakademie Derneği Başkanı Mehtap Derin, iki senedir iftar programlarına hasret kaldıklarını belirterek, “Artık birlikteyiz bu akşam davetimizi kabul edenlere teşekkür ediyorum. Yine gelmek istediği halde gelemeyenler o kadar çok oldu ki, diyalogun ne kadar önemli olduğunu gördük. Ve hız kesmeden devam devam edeceğiz. İster başka düşünceden, inançtan ve milletten fark etmez nereden olursa olsun böyle etkinlikler insanları bir araya getiriyor ve önyargılar kırılıyor. Siz değerli misafirlerimiz de bu akşam bizim davetimizi kabul ederek bunu gösterdiniz’’ Dedi.

İftar programında söz alan belediye başkan yardımcısı ve Katolik Kilisesi papazı, bu tür etkinliklerin önyargıların kırılması açısından çok önemli olduğunu ifade ettiler. Yapılan konuşmaların ardından iftar programı gençlerin kurduğu “Los Schakirtos” grubunun müzik dinletisi başlarken Afrika grubu da geceye renk kattı. Davete katılan misafirlere ‘diş kirası’ olarak çeşitli hediyeler ve Fontäne dergisinin Ramazan özel sayısı verildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu