Haber

81 yaşında akla hayale gelmedik iftiralarla gözaltına alındı.

Dün ajanslara düşen ve havuz medyasının, gözaltına alınmasını türlü iftiralar eşliğinde duyurduğu Yusuf Pekmezci ilerlemiş yaşına ve çeşitli hastalıklarına rağmen gözaltında tutuluyor.

15 Temmuz sonrası başlatılan cadı avında Hizmet Hareketi’ne yakınlığıyla bilinen herkes gibi Bekmezci için de gözaltı kararı çıkarıldı. İşlettiği züccaciye dükkanı ile tanınan bir esnaf olan Pekmezci geçen süre zarfında İzmir’de kaldı.
İlerlemiş yaşının getirdiği hastalıkları bulunan Pekmezci alzheimer, tansiyon, kemik erimesi ile mücadele ediyor. Uzun süredir güneş göremediği için kalça kemiği kırılan ve bir süre önce ameliyat olduğu belirtilen Bekmezci’nin alzheimer kaynaklı kısmi bilinç kaybı da bulunuyor.
İlerlemiş yaşıyla sade bir hayat yaşayan Pekmezci’nin havuz medyasında iddia edildiği gibi Hizmet Hareketi’nin üst düzey yöneticiliği yapmadığı biliniyor. İzmir’in tanınan ve itibar edilen esnaflarından olması ve Fethullah Gülen Hocaefendi ile çekilmiş fotoğraflarının servis edilmesi ile hedefe konan Pekmezci’nin, iddiaların aksine münzevi bir hayat yaşadığı ve öğrencilere yaptığı yardımlarla öne çıktığı ifade ediliyor.
81 yaşında akla hayale gelmedik iftiralarla gözaltına alındı. 2
Bu süreçte kızı ve damadı hapse giren, mal varlığına da el konan Yusuf Pekmezci’nin bakıma muhtaç olması sebebiyle Emniyet ve adliyedeki işlemlerinin bir an önce bitirilmesi talep ediliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu