Haber

Köln’de Muhacirlerden Ensarlara “Teşekkür Yemeği”

Tarihte bir kardeşlik destanı daha yazılıyor.

Muhacirlerinden Ensarlara “Teşekkür Yemeği”

Sıcacık yuvalarının kapılarını mazlum kardeşleri için sonuna kadar açtılar, gün geldi ekmeklerini bölüştüler, gün geldi dertleriyle dertlendiler. Tıpkı bir zamanlar geçmişte olduğu gibi.

Tenkil Sürecinde  Türkiye’deki zulümden  kurtulmayı başaran  aileler Almanya’nın Köln şehrinde, kendilerine sadece kapılarını değil, yüreklerini de açan Ensar ailelere  teşekkür programı düzenlediler.

Köln’e de yerleşen Muhacir aileler, Ensar aileleri  “Forum Cologne ” binası lokalindeki programa davet ettiler. Anadolu mutfağının birbirinden güzel yemeklerini hazırladılar ve  Ensar ailelere kendi elleri ikramda bulundular.

Program Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.Ardından dernek gönüllüleri diğer ülkelere yapılan yardımlarla ilgili bir sunum yaptılar. Daha sonra katılımcılar için yarışmalar ve çekilişler yapıldı. Muhacirlere ev sahipliği yapıp sürekli misafir ağırlayan annelere “Muhacirlerin Anneleri” ünvanı ile taltif edilerek hediyeler takdim edildi.

Yaşanan acı süreçle ilgili duygularını ifade eden Ensar ve Muhacir aileler “insanlığa hizmet sevdasında kaldıkları yerden yola devam etme azim ve gayretinde olduklarını ” ifade ettiler.

Program sonunda Muhacirler, bütün her bir Ensar aileye sevginin sembolü olan gül ile  kendi elleriyle yaptıkları Ebru tablolarını hediye ettiler.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı