Haber

500 Afrikalı öğrenci O’nu okudu

500 Afrikalı öğrencinin katıldığı “Herkes Onu Okuyor” yarışmasının ödülleri Nizamiye’de dağıtıldı

Sahraaltı olarak bilinen Güney Afrika ülkeleri bölgesinde ilk defa organize edilen “Herkes Onu Okuyor” isimli Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) hayatı yarışmasının galipleri Nizamiye Külliyesi’nde düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

500 Afrikalı öğrenci O'nu okudu 2

Nizamiye Camii’nin ev sahipliğinde 14 Ekim 2020 tarihinde yapılan bölgenin ilk halka açık, geniş katılımlı, online siyer okuma yarışmasına Malavi, Angola, Mozambik ve Güney Afrika’dan 500 üzeri öğrenci katılmıştı. Nizamiye eğitmenleri Siyer yarışmasının yetişkin, lise, ortaokul ve ilkokul olarak dört ayrı kategoride gerçekleştirildiğini,

Ödüllerin ise bu hafta başında Nizamiye ‘de düzenlenen törenle başarılı öğrencilere takdim edildiğini söyledi.

Nizamiye hocaları, ilkokul kategorisinde 5 öğrencinin Peygamberimiz Hz Muhammed’in (SAV) hayatından oluşan soruların hepsine doğru cevap vererek, yarışmaya ayrı bir heyecan katmış olduklarını ifade etti. Yarışma organizatörü şunları söyledi, “Herkes O’nu Okuyor yarışmasını düzenlediğimiz için emeği geçen bütün herkesten Allah razı olsun. Konulan ödül çocuklarımıza büyük motivasyon oldu ve Efendimiz ’in (SAV) hayatını seve seve okudular, çalıştılar.

500 Afrikalı öğrenci O'nu okudu 3

500 Afrikalı öğrenci O'nu okudu 4

Kitabımız çocuklarımızla iki kez müzakereli okuduk. İki ay boyunca evimizde ana gündem Peygamber Efendimiz ’in (SAV) hayatı oldu. Hem çocuklarımız hem de bizler çok şey öğrendik.”

Diğer Nizamiye yetkilisi ise şöyle konuştu “Peygamber Efendimiz ’in (SAV) hayatıyla ilgili çocuklarımız bizlerin onların yaşındayken bildiklerimizden çok daha fazlasını öğrendiler. En küçük detayları bile hatırlıyorlar. Bu yaşta bu bilgileri ve sahabe ve Peygamber sevgisini aldıkları için bizler de çok mutlu olduk.

Hizmetten | Türkmen Terzi-G.Afrika-Johannesburg

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu