Haber

Yine ‘öldü’ yalanını yaydılar: Fethullah Gülen Hocaefendi’nin sağlığı yerinde

Hizmet hareketine yakınlığıyla bilinen The Fountain dergisinin sosyal medya hesabı ele geçirildi. Hesaptan Fethullah Gülen’in vefat ettiğine ilişkin paylaşımlar yapıldı. Hocaefendi’nin kaldığı Kamp’ta bulunan bir çok isim;  Hocaefendi’nin sağlığı yerinde olduğunu ve yapılan haberler bütünüyle yalan olduğunu belirtti.

The Fountain dergisinin Hacklendiği bilgisini veren Ant Store hesabı, “Şu anda hesaplarımız yoğun saldırı altındadır. hesabı hacklenmiştir. Geri alma çalışmalarımız devam etmektedir. İlgili hesaplardan geçtiğimiz 1 saat içinde yapılan paylaşımlar gerçekdışıdır.” paylaşımında bulundu.

TR724 yazarı Ekrem Dumanlı da yaptığı paylaşımda, “Fethullah Gülen Hocaefendi ‘yi uzun bir aradan sonra bugün (bir saat önce) ziyaret ettim. Sonra gördüm ki bazı zevzekler gün boyu öldü haberi yaymışlar. Bunlara haber vereyim: çoğunuzun helvasını yiyecek kadar yaşıyor, sağlıklı…” ifadelerini kullandı.

Hocaefendi’nin yiğeni Kemal Gülen de ”Muhterem hocamızın sağlık durumu çok iyidir Allaha hamdolsun. Endişeye gerek yok, günlük programına devam ediyor. Yalancılar ise iftiraları altında ezildiler. Bu yalan haberler bizi bir kez daha kenetledi. Allah hepinize af ve afiyet versin.” twitini paylaştı.

İlahiyatçı- yazar Ahmet Kurucan da yaptığı paylaşımda ”Hocaefendinin öldü yalan haberini yapacak ve bundan meded umacak kadar zavallışan insanlara ne denebilir ki? Alayınıza yazıklar olsun!” ifadelerini kullandı.

Çağlayan Dergisi de konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Dergi, “Önemli Duyuru! Şu anda hesaplarımız yoğun saldırı altındadır. The Fountain dergisinin hesabı hacklenmiştir. Geri alma çalışmalarımız devam etmektedir. İlgili hesaplardan geçtiğimiz 1 saat içinde yapılan paylaşımlar gerçekdışıdır. Saygılarımızla” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu