WiKult e.V. Derneği ve Time to Help Yardım Kampanyası Düzenledi

Yazar Editör

Paderborn’daki Wikult derneği (bilgi ve kültür derneği), hayır kuruluşu olan “Time to Help” ile birlikte Tafel’e un, domatesli makarna, tuz, makarna ve konserveler dahil 400 paket gıda bağışladı. Tafel Paderborn’un 1. başkanı Vera Jennebach bağışı minnetle kabul etti.

WiKult derneği, Hizmet gönüllüleri tarafından 2012 yılında Paderborn’da kuruldu. Dernek faaliyet alanını; ‘kültürel, ahlaki ve insani değerleri yakın çevredeki çocuklara ve gençlere aktarmak ve aynı zamanda bölgedeki üyelerin sosyal bağlılığını güçlendirmek’ olarak tanımlıyor. WiKult e.V. Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Resul Karaca, Tafel ile temasın 2020 yılında kurulduğunu söyledi. Derneğin Müslüman üyeleri, oruç tutulan Ramazan ayında geleneksel olarak birlik ve beraberliği güçlendirmek için ihtiyaç sahipleri için yemek pişiriyor. Karaca, korona salgını sırasında birlikte iftar yapmanın imkânsız hale gelmesiyle birlikte Tafel misafirlerine gıda paketleri verme fikrinin ortaya çıktığını ifade etti.

Offenbach merkezli uluslararası yardım kuruluşu Time to Help de kampanyayı destekledi. İki dernek yaklaşık 2800 Euro toplayarak yardım paketlerini satın aldılar.

Tafel Paderborn’un 1. başkanı Vera Jennebach, yapılan bağış ve derneklerin desteğinden memnun. Jennebach; “Hala her alanda eksiğimiz var. Ayrıca her şey daha pahalı hale geldi. Pirinç veya makarna gibi uzun ömürlü gıdaları elde etmek zor. Talep sürekli artıyor ” dedi. Buna rağmen pozitif bulduğu bir nokta var. Jennebach, “Artan fiyatlara rağmen bağış yapma isteği azalmadı, aksine arttı” ifadelerini kullandı.

 

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...