Haber

Vefat Edenler için”Vefa Programı”na bekliyoruz

Türkiye’de yaşanan ‘tenkil süreci’nde vefat edenleri anıyoruz…

Türkiye’de yaşanan 15 Temmuz sürecinin ardından ilan edilen Olağan Üstü Hal (OHAL) döneminden bugüne yaşanan Tenkil Süreci’nden çeşitli sebeplerle birçok masum insan hayatını kaybetti. 

Kimisi yaşadıkları ülkede hayat hakkı tanınmadığı için çıktıkları yolculukta, kimisi bir cezaevi görüş gününe giderken trafik kazasında, kimisi de kahrından yakalandığı hastalıkta yitip gitti bu dünyadan. Her giden arkasında yüzlerce gözü yaşlı insan bıraktı. Hem Geride bıraktıklarına teselli için hem de ‘Tenkil sürecinde’ vefat edenlere bir vefa için çeşitli programlar düzenleniyor. Bu programlardan birini de 23.Mayıs Cumartesi Avrupa saati ile 22.30- Türkiye saati ile 23.30’da düzenliyoruz.

Biten Hayatlar Platformu ile Almanya’da yaşayan gönüllüler tarafından düzenlenecek programda dualar edilecek, Tenkil sürecinde yakınlarını kaybedenlerden bazıları duygularını paylaşacak. Program Korona salgını sebebiyle bir araya gelinemediği için hizmetten.com web sitemiz ile Hizmetten  YouTube kanalımız üzerinden canlı yayınlanacak.

Vefat Edenler için"Vefa Programı"na bekliyoruz 2

📺YouTube Kanalımız:📺
http://www.youtube.com/c/Hizmetten

Vefat Edenler için"Vefa Programı"na bekliyoruz 3
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu